Tarım Kredi Marketleri’nden fiyatlarla ilgili açıklama

Zincir marketlerin fahiş fiyat tartışması devam ederken bir açıklama da Tarım Kredi Marketleri’nden geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), kendi marketlerinde satışa sunulan ürünlerden fiyat karşılaştırılması yapılan Ayçiçek yağı, pirinç ve çaya ilişkin mukayeselerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

featured

Fahiş fiyata karşı zincir marketlere denetimler daha da ağırlaştırılırken, sosyal medyada yer alan başka bir iddiaya ilişkin açıklama geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Ayçiçek yağı, pirinç ve çay gibi ürünlerin “kurum marketlerinde pahalıya satıldığı” iddialarını yalanladı.

Tarım Kredi’den yapılan açıklamada, her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgü, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunduğu belirtildi. Konuyla ilgili haberlerde Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinin birinci marka ürünü ile diğer marketlerin ikinci marka ürünlerinin kıyaslandığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Tarım Kredi market şubelerimizde satışa sunulan ürünlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan Ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka ürünlerimiz her zaman sektördeki diğer paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka ürünlerimiz de ikinci marka ürünlerinden daha ucuzdur. Ayçiçek yağında farklı segmentteki ürünler karşılaştırılarak ‘Tarım Kredi Kooperatif marketleri pahalı ürün satıyor’ algısı oluşturulmak istenmektedir. Pirinçte ise Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo pirinç ile diğer marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir. Çayda da Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde satılan birinci sürgün filiz çayı ile rakiplerin üçüncü sürgün harman çayı mukayese edilmektedir.”

Söz konusu haberlerde Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinde satılan ürünlerin tamamının kendiyle eş değer kalite ve menşede olmayan ürünlerle mukayese edildiği belirtilen açıklamada, kuruma bağlı marketlerde, 70 ana ürün grubunda yaklaşık 400 ürün çeşidinin, sektördeki diğer paydaşlardan daha uygun fiyatlarla tüketicilere sunulduğu kaydedildi.

Tarım Kredi Marketleri’nden fiyatlarla ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Dünkü (07.12.2022) gözlemimdir. Tarım kredi kooperatifinin İzmir Bayraklı mağazasında Mehmet Efendi kuru kahvesi 23.40 TL’ye satılırken, üç harflilerden birinde aynı ürünün ederi 19.50 TL idi.
  Ekmek UNO markaydı. Algida dondurma satılmaktaydı. Süt ürünleri de bildik markalardı. Üretimin olmadığı ve özendirilmediği yerde bu yolla ucuzluk sağlanmasını beklemek gerçekçi değil.

 2. 2 ay önce

  Çayda içmeyin su için hemde sağlıklı 🤣🤣🤣

 3. 2 ay önce

  TarımKredinin yalanı şuradan belli, insanlar yana yakıla bir lira ucuzu arıyor eşdeğer ürünleri %5 bile ucuza satsalar rafları yağmalar boş bırakırlardı. Ama mallar raflarda paşa paşa bekliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!