Tarkan’ın ‘cuppa’ şarkısı ‘cuntayı’ çağrıştırıyormuş…

featured

‘Milli Beka Hareketi’ adı altında faaliyet yürüten ve Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen Murat Şahin twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda sanatçı Tarkan’ın Cuppa adlı şarkısında darbe imasında bulunduğunu iddia etti.

VERYANSIN TV

AKP’li Metin Külünk ile Süleyman Soylu’ya yakın olduğu ileri sürülen kişilerin kavgası, dikkat çeken bazı ayrıntıları ortaya çıkarmıştı. Kavga ile gündeme gelen Murat Şahin, geçen aylarda aracında sahte polis kimliği ve sahte basın kartı ile yakalanmıştı.

Üniversite öğrencisi Enes Kara’nın cemaat yurdunda yaşadığı baskılara dayanamayıp yaşamına son vermesinin ardından sanatçı Tarkan’ın açıklamaları gericiler tarafından hedef alındı. Tarkan, Enes Kara ile ilgili olan mesajında özetle “Ailelere çocuklarının duygu ve düşüncelerine kulak vermeleri çağrısında bulunan ünlü sanatçı, “Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak ve kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir” ifadelerine yer vermişti.

Tarkan’ın yayımladığı mesaj sonrasında gericiler karalama kampanyasına başlarken Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin de geri kalmadı. İşte Murat Şahin’in beyin yakan tespitleri şu şekilde:

Sayı[email protected]‘a Destek Verenlere Yobaz Benzetmesi Yapan ve İslam Karşıtı Açıklamalarda Bulunan Şarkıcı Tarkan’ın 14 Temmuz 2016’da ( Darbeden Bir Gün Önce ) Piyasaya Sürdüğü Cuppa Cuppa Şarksının Yazarı Kimdir??? Bu Şarkının Sözleri İse Ne kadar “Manidardır”

Bu Şarkının Yazarı Kimdir???

Sayın Popstar Tarkan, Cuppa Cuppa derken “Cunta Cunta” mı Demek İstedi Acaba???

Hey Tayfa Kalk Kalk Derken Fetöculara Kalkışmayı Başlatın mı Denmek İstendi Acaba??? ( 15 Temmuz Gecesi Fetöcular TAYFA İsmini Parola Olarak Kullandılar mı???

Şarkı Sözleri İçinde Her Şey Satılık, Kalplerde Katılık Sözleri Ne Anlama Geliyor??? Satılık Olan Kim Katı Olan Kim???

Tekrar Soruyorum Şarkının Yazarı Kim???

Cuppa Cuppa Diye Başlayan Bu Şarkı, “Cunta Cunta ile Çok Çağrışmıyor mu??? Bağıra Çağıra Bas Sabaha Kadar Dans Derken Fetönun Kazanması Düşünülüp Sabaha Kadar “BU ŞARKIYLA” Dans mı Edilecekti???

Bir Çok Nakarata Geri Adım Atma Diye Yazılmasının Manası Nedir Acaba???

Kime Karşı Geri Adım Atılmayacaktı, Çok Manidar Değil mi???

Doğduk Biz Bu Düzene, Ötekini Üzen Üzene Derken Hangi Düzenden Bahsediliyor, Öteki Diye Tabir Edilen Kişi Kimdir??? “Yoksa Pensilvanyadaki mi???” Olur mu Ondan Bize ne Derken “O” Kimdir??? “Yine mi Pensilvanyadaki”

Bu Şarkıdaki Sözleri ve İnce İletileri Yazanın Her Şeyden Haberdar Olduğu Belli Değil mi???

Tekrar Hatırlatıyorum Şarkı Sözlerini Yazan Kim??? Bu Kişi Kimin Kapalı Kutusu???

Bu Sözlerin İçinde Çok Ama Çok Manidar Kelimeler Var; Vurucaz Dibe Dibe Önce, Elbette Havalanıcaz Biz de Derken 17-25, Gezi Vs. Hadiselerinde Başarılı Olamayan Fetö Son Şansını 15 Temmuz’da Deneyip Havaya mı Kalkacağını Anımsatmış Acaba???

Bu Yazdıklarım Sadece Benim Düşüncelerim ve Bu Düşüncelerimi 2016’nın Temmuz Sonlarında Yine Sosyal Medya’dan Sormuştum Şimdi Tekrar Hatırlatıyor ve Soruyorum…

Sizce Şarkı Sözleri Normal mi??? Bu Sözlerin Bir Şarkı İçinde Toplanıp Darbeden Bir Gün Önce Piyasaya Sunulması Çok mu Tesadüf

Oyun Büyük Planlar Aşikar Herkes Sn. Erdoğan’a Sahip Çıksın…

Milli Beka Hareketi Tüm İmkanlarıyla Başkomutanın Yanındadır

2020 yılında ise Milli Beka Hareketi Genel Merkezi’ne bir saldırı girişimi olmuş, Şahin saldırıdan Metin Külünk’ü sorumlu tutmuştu. 

Sedat Peker’in, Youtube hesabından yaptığı paylaşımlar sonrasında Murat Şahin’in twitter hesabından Süleyman Soylu’ya destek veren çok sayıda video ve fotoğraf paylaştı.

Murat Şahin’in Sedat Peker’in Soylu hakkındaki açıklamalarından önce Peker’le fotoğraf çekildiği ortaya çıkmıştı.

CUPPA’NIN SÖZLERİ SEZEN AKSU’YA AİT

Murat Şahin’in iddiası aslında eskimiş bir iddia. 2016 yılında Milat gazetesi yazarı Bayram Zilan, darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz’dan bir gün önce yayınlanan ‘Cuppa’ şarkısının ‘darbe şarkısı’ olabileceğini öne sürmüştü.

Yazısında, Tarkan’ın seslendirdiği Sezen Aksu’ya ait  ‘Cuppa’nın sözlerini de paylaşan Zilan, şarkının piyasaya çıktığında sıkça eleştirildiğini kaydetti.

Zilan, yazısında şu ifadelere yer verdi: “Sezen Aksu gibi, şarkıları kalbimize nakış nakış işlemiş bir duayenin böylesine ‘bayağı/sıradan’ bir şarkı yazması garip elbette. Ama ‘asıl gariplik’ bu şarkının Sezen Aksu tarafından yazılması değil. Asıl gariplik, bu şarkının 15 Temmuz darbe girişiminden tam 1 gün önce, yani 14 Temmuz’da piyasaya çıkması. Sezen Aksu gibi Türkiye’de en az iki kuşağın gönlünde yer etmiş bir efsanenin böylesine ‘pespaye’ bir şarkıyı kaleme alması ‘enteresan’ gelmiyor mu size? ‘Megastar’ rütbesi olan, kendisine ulaşan binlerce şarkı sözünü elinin tersiyle iten Tarkan’ın, böylesine ‘içi boş’ bir parçayı seslendirmesi son derece ‘ilginç’ değil mi? Şarkının 14 Temmuz’da piyasaya çıkması ‘tuhaf’ değil mi sizce de?”

Cuppa şarkısının sözleri şöyle:

“Hey hey tayfa
Televizyonu açma, telefona da bakma
Ne acıklı ne saçma sanki kıyamet
Her şey satılık kalplerde katılık
Aşklar yatılık akışta millet

Cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
Bağıra çağıra bas bas
Sabaha kadar dans

Hey hey tayfa
Kalk kalk hadi durma
Hey hey tayfa
Hey hey tayfa

Geri adım atma atma 

Doğduk biz bu düzene
Ötekini üzen üzene
Olur mu ondan bize ne
Küfür kıyamet
Kalpleri kıran kırana
Bir sor be gönül koyana
Nedir bu o yana bu yana
Kopuşta millet

Cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
Bağıra çağıra bas bas
Sabaha kadar dans

Hey hey tayfa
Kalk kalk hadi durma
Hey hey tayfa
Hey hey tayfa

Geri adım atma atma (6 defa)

Çaresi yok yanacaz biz de
Birilerine kanacaz biz de
Vurucaz dibe dibe önce
Elbette havalanacaz biz de

Cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
Bağıra çağıra bas bas
Sabaha kadar dans”

Tarkan’ın ‘cuppa’ şarkısı ‘cuntayı’ çağrıştırıyormuş…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 5 ay önce

  Bunlar iyice azdilar ve kudurdular kime saldiracaklarini sasirdilar.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  sıkıştırılmış ağaç yongası çok işe yarar görünür, ancak üstü örtülür ve sudan, nemden korunursa! Büyük yapraklar halinde bulunur, üstüne elle veya çekiçle bile vursan, vurma şiddetine göre farklı tonlarda ses çıkarır. İnşaatcılıkta ilk görünürde çok kullanışlı malzemedir. Fakat, az bir su ve nem alırsa, çürüdüğü, küflendiği , renk değiştirdiği, anlaşılır, işe yaramaz olduğu görülür.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Dincinin fikri neyse zikri de o oluyor.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Feto sınav sorularını çalınca, askerimizi tutuklayinca, her yere kadrolasinca, kumpas üstüne kumpas kurunca citi çıkmayanlar şimdi şarkıdan darbe çıkarıyor.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Adam (adam dediysem lafın gelişi) haklı bu yaşta bu zeka akıllara feza

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  Korku dağları sarmış! Kral çırılçıplak!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!