Tarsus belediye başkanı makam aracının plakasını 82 yaptı

featured

Mersin’in Tarsus ilçesi belediyesi, dün 21 oda ve 58 medya kuruluşları tarafından desteklenen ‘İl’le de Tarsus’ projesinin tanıtımını yaptı. Tarsus Spor Salonunda gerçekleştirilen ve sanatçı Meltem Cumbul’un sunuculuğunu yaptığı projenin lansmanına, ilçedeki sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra sanat çevresinden de birçok kişi katılım sağladı.

10 bin yıl öncesine dayanan tarihi ve 400 bine yaklaşan nüfusu ile birçok ilden daha büyük olan Tarsus’a dikkat çekilen etkinlikte Tarsus’un yeni bir il olması gerektiği savunuldu.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Tarsus’un il olabilmesi için bir mücadele başlattıklarını söyleyerek, “Bu Tarsus’un tam bağımsızlık mücadelesidir. Burada da aynı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi acı da olacak, gözyaşı da olacak, emek de olacak, alın teri de olacak. Birçok şey olacak. Ama şuradan emin olun, Tarsus il olmak zorunda” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan, belediyeye ait makam aracının plakasını da 82 NK 001 olarak değiştirdi. Bozdoğan, toplantı salonuna 82 plakalı makam aracıyla geldi.

Tarsus belediye başkanı makam aracının plakasını 82 yaptı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!