‘Tasarruf’ çağrıları havada kaldı… Diyanet’in beş yıldızlı otelde keyfi yerinde!

Hutbelerinde “Lüksten ve şatafattan kaçının” çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, 5 yıldızlı lüks otellerde yaptığı toplantılardan vazgeçmiyor. Diyanet, “Eğitim Görevlileri Değerlendirme” toplantısını spa, termal havuz, masaj, tuz odası gibi hizmetlerin olduğu otelde gerçekleştirdi. Lüks otelde tek kişilik konaklama fiyatı gecelik 4 bin TL’den başlıyor.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Gösterişten uzak, mütevazı bir anlayışa her alanda mecburuz” dedi ama devlette tasarruf tedbirleri kağıt üzerinde kaldı. Hutbelerinde “Lüksten ve şatafattan kaçının” çağrısı yapan, israfın haram olduğunu her daim vurgulayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 5 yıldızlı lüks otellerde yaptığı toplantılardan vazgeçmedi.

OTELDE YOK YOK!

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Diyanet 23-26 Ocak tarihleri arasında “Eğitim Görevlileri Değerlendirme” Toplantısı için Ankara Kızılcahamam’daki Eliz Termal Otel’i seçti. Spa, termal havuz, masaj, tuz odası gibi hizmetlerin olduğu lüks otelde tek kişilik konaklama fiyatı gecelik 4 bin TL’den başlıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açılışını yaptığı toplantıya Dini İhtisas Merkezleri’nde görevli 200 eğitimci katıldı. Sadece eğitimcilerin bir gecelik konaklaması 800 bin lira tutuyor.

Ankara Kızılcahamam’daki doğa oteli Eliz, “Thermal Spa & Wellness” oteli olarak geçiyor. Otelde yarı olimpik yüzme havuzu, termal havuz, Türk hamamı, spa ve sauna bulunuyor. Açık havuzlar, fitness merkezleri, köpük, tuz odası, bakım kürleri, kese, masaj gibi hizmetler kadın ve erkek ayrı olarak hizmet veriyor.

Kızılcahamam’daki toplantının açılışını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptı. Erbaş, otelde ağırlanan personeline, “İnsan yetiştirmek sarraf hassasiyeti gerektirir. Altını tartarken o teraziyi nasıl tutuyorsa, hassasiyet bizlerde daha fazla olmalı. Toplumun manevi hayatına rehberlik edecek kimselerin eğitimi çok özel. Bu din eğitimi olunca sorumluluğunuz daha da artıyor” diye seslendi.

DAHA ÖNCE DE LÜKS OTELDE TOPLANMIŞLARDI

Diyanet son olarak Kasım ayında üç gün süren Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı’nı Konya’da beş yıldızlı Dedeman Otel’de yapmış, toplantının masrafını AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi 1 milyon 684 bin 750 TL ödeyerek karşılamıştı.

‘Tasarruf’ çağrıları havada kaldı… Diyanet’in beş yıldızlı otelde keyfi yerinde!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Halkın vergisi ile yaptıklarına bak.Haklarımızı helal etmiyoruz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!