Tatar’a sesleniyorum… Örtülü ödeneği kullan, anıt mezarı temizlet ve tamamla

featured
service

Sabahattin İsmail yazdı

Son bağımsız Türk Devletini kuran lider, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş aramızdan ayrılalı 10 yıl oldu.
Bayramda O’na bir fatiha okumak için anıt mezarına gittim.
Gördüğüm manzara karşısında “gitmez olaydım” dedim.
Bir kez daha kahroldum, bir kez daha O’nun kurduğu bu devletin başında oturup da caka satan, gezip tozan hava basan, ancak anıt mezarı bitirmemekte ısrar edenlere lanet okudum.
Twitter’de, Facebook’ta, Radyo, TV ve gazete manşetlerinde, köşe yazılarımda son 5 yılda onlarca kez bu konuyu manşet yaptım.
Türkiye ve KKTC’de benim gibi onlarca kişi gazete ve gazeteci bu rezilliği çok sert eleştirilerle gündem yaptı.
2 yıl Başbakanlık ve 2 yıl Cumhurbaşkanlığı yapan Tatar başta olmak üzere gelmiş geçmiş tüm Başbakanlar ve Cumhurbaşkanları defalarca söz vermelerine karşın, müzesi ve çevre düzenlemesi ile bir bütün olarak anıt mezarı bitirmediler.
Denktaş’ın makamında oturan Tatar, 2 defa Başbakanlığı döneminde, 3 defa da Cumhurbaşkanlığı döneminde olmak üzere, basın önünde tam 5 kez bitirme sözü vermesine karşın taş taş üstüne koymadı.
Oysa milyonlarca TL örtülü ödeneği var.
Hükümet krizi olmasaydı şu anda eşi, kızları, korumaları, müdürleri ve maiyeti ile en az 12 kişi İngiltere’de geziyor olacaktı.
Hükümet krizi çıkınca iptal oldu, bari o parayı kullan, anıt mezara bir bahçıvan olsun görevlendir. Cumhurbaşkanlığının veya kendi evinin bahçıvanını olsun gönder.
Müteahhitleri ve işadamlarını toplayıp projeyi onlara tamamlatabilirdiniz.
Yapmadınız. Hiçbir şey yapmadığınız gibi, Denktaş ailesi, İstanbul Belediyesi ve Lefkoşa Belediyesi’nin “bize devredin biz tamamlayalım “şeklindeki başvurusunu da reddettiniz.
Ne yaptınız, ne de yaptırdınız…
Aynı bölgedeki TMT anıtı da pislik içinde..
Vefasızlar, utanmazlar, O’nun kurduğu devletin makamında oturup caka satmayı, gezip tozup hava atmayı biliyorsunuz ama anıt mezarı ve TMT anıtını rezil durumda tutmaktan yüzünüz dahi kızarmıyor.
Hepinize lanet olsun, hepinize yazıklar olsun.
Geçen yıl Denktaş ailesinin ve sevenlerinin ektiği çiçekler fidanlar da kurumuş, her tarafı kuru, sararmış insan boyu otlar istila etmiş. Her yer pislik içinde, bakımsız. Utanılacak bir durum.
Makamlarda oturan ve bu rezilliği seyredenler, biraz utanma duygunuz varsa bu video ve fotoğraflara bakarak UTANIN, YÜZÜNÜZ KIZARSIN.

Tatar’a sesleniyorum… Örtülü ödeneği kullan, anıt mezarı temizlet ve tamamla

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!