‘Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım’ diyen AKP’li Yediyıldız: Feleğim şaştı

"Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” sözleriyle tepki çeken AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, “Eyvallah, ben belki haddimi aşmışımdır, o kadar büyük bir saldırıya uğradım ki, feleğim şaştı” dedi.

featured

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım, ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” sözleri tartışılıyor.

Yediyıldız, sözlerine gelen tepkilerin ardından yeni bir açıklama yaptı.

thumbnail
İlişkili Haber

AKP’li Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeyi sırtımızda taşımamız, ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

Odatv’den Caner Taşpınar’a konuşan Yediyıldız, partisinin de tepkisini çeken sözlerine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ben, bu ifadeleri bir yerel televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum ifadeler, yerel ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında herhangi birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de başka türlü şeyler yapmışımdır. Bu konuşmanın öncesinde bir takım olaylar anlatılmıştır, Türkiye Cumhuriyeti’nin başında dimdik durduğu için bu yerel ifade kullanılmıştır. Bizim yöremizde bu ifadeler normaldir, kullanılır. Bu konuşmayı yapıp bir şeyler elde edeyim düşüncesi kesinlikle yoktur.  Ben şuna şaşırıyorum, ben bu konuşmayı yapmışım ayıp etmişim, eyvallah… Ama ben memleketi satmamışım, kimseye hakaret etmemişim. Şaşırdım kaldım, o kadar büyük bir saldırıya uğradım ki, feleğim şaştı.”

Yediyıldız, “partinizden eleştiri oldu mu” sorusuna ise AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’i hatırlatarak, şu yanıtı verdi:

“Herkes olaya kendi tarafından bakıyor. Beni tanıyanlar, ‘sen menfaat için konuşmadın ama böyle konuşmamalıydın’ diyen var. Erzurum Milletvekili İbrahim Bey, ‘haddini aşmıştır’ dedi. ‘Eyvallah’ dedim. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil…”

“Doğrudur, ben Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘ağabey’ ifadesini kullandım. ‘Ağabey’ ifadesi bana ait ifade değildir” diyen Yediyıldız, şöyle devam etti:

Kırgızistan Cumhurbaşkanı, ‘Tayyip ağabey’ ifadesini kullanmıştır, oradan gelen bir ifadedir. Ayrıca, Recep Tayyip Erdoğan, büyüğümdür. Ben şimdiye kadar Recep Tayyip Erdoğan’dan milletvekilliği talep etmemiş birisiyim. Tanışırız, görüşürüz. Kendisi emretmiştir, vekil olmuşumdur. Şimdi emrederse kalırım, emretmezse gider evimde rahat yatarım. Ben bu memlekette krallık beklemiyorum, yetkimi kullanayım milyarlarca dolar kazanayım, böyle bir beklentim olmadı, olmaz da…”

‘ÖZDAĞ’IN AÇIKLADIĞI KİŞİ BENİM YEĞENİMDİR’

Yediyıldız, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, kendisi ve FETÖ’nün başarısız darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan yeğeni Tuğgeneral Numan Yediyıldız hakkındaki iddialarıyla ilgili de konuştu.

Yediyıldız, şunları söyledi:

Ümit Özdağ diye birisini tanımam. Bilirim ama tanımam. Ümit Özdağ, karayollarından benim ihale aldığımı ve bu nedenle o konuşmayı yaptığımı iddia ediyor. Ümit Özdağ’ın bunu ispat etmesi gerekir. Sen beni nereden tanıyorsun Ümit Özdağ? Bu tepkiye ben şaşırıyorum. ‘Yanlış konuşmuş’ dersin, ben de ‘eyvallah, yerel ağzı orada konuşmamak gerekirdi’ derim, biter bu iş.

Ümit Özdağ benim FETÖ ile olan ilişkilerimi bilmez, Ümit Özdağ kim ki, beni hiç duymuş mu? Önce Ümit Özdağ’a bunları kim verdi, onu sormak lazım, biz bunu mahkemede soracağız.

Doğrudur, benim yeğenimdir. Benim FETÖ ile olan düşmanlığımı 70’li yıllardan beri bilir insanlar. Ben Erzurum’da okudum, FETÖ’yü o yıllardan bilen birisiyim. Ve FETÖ ile hiç bağdaşmamış, uyuşmamış, hep karşı olmuş bir insanım. Şu anda da fikirlerim aynıdır. Olabilir, insanların birisi başka, birisi başka düşünebilir, doğaldır. 70’li yıllardan beri FETÖ’ye karşı çıkan biri olarak bunlara aldırış etmem. FETÖ’den de zarar görmüş birisiyim. Ben Vakıf Gureba Hastanesi’nde çalışıyordum, doktorum ben… FETÖ’cüler beni hastaneden kovdular, ‘çalışmayacağız seninle’ dediler. Bunları yaşamış birisiyim. Devlet de bilir benim FETÖ ile olan mücadelemi…”

Özdağ, “Yalama Şenel Yediyıldız’ın yeğeni Tuğg. Numan Yediyıldız, FETÖ’cü. Darbe başarısız olunca Yunanistan’a kaçtı. Şenel ise AKP’den gizli ortak olarak yol ihaleleri aldı. Şenel, sen bırak yalamayı Tayyip’in ayakkabılarını yemelisin. AKP’lisi, muhalifi ile fakir Türk halkı hesap soracak” iddiasında bulunmuştu.

‘Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım’ diyen AKP’li Yediyıldız: Feleğim şaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Fetocu akrabalar da hep sizin ailelerden denk geliyor. Benim niye yok Fetodan kacak tuggeneral akrabam. Hepinizde en az bir tane fetocu var, ya damadiniz, ya akrabaniz. Ya da hepsi birden. Umit Ozdag denmesini gerekeni soylemistir. Mahkemeye de gidemez ayrica, goreceksiniz.

  2. 1 hafta önce

    Adamın şecaat arzederken kurduğu cümleler bile problemli.
    “Ben bu memlekette krallık beklemiyorum, yetkimi kullanayım milyarlarca dolar kazanayım, böyle bir beklentim olmadı, olmaz da…” Bu cümleden, Şenel’in Erdoğan hakkındaki gerçek düşünceleri daha net anlaşılabiliyor.
    Şenel’e göre Erdoğan yetkisini kullanarak milyarlarca dolar kazanıyor demek ki.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!