Tayyip Erdoğan’la röportaj

featured

Gündem çok yoğun. Cumhurbaşkanımız Yunan’a savaş naraları atıyor! İsmail Kahraman denilen zat Kurtuluş Savaşı olmadıya getiriyor lafı. Ki, an itibariyle muhalif medya, Kurtuluş Savaşı’nın olduğunu ispatlamak için savaş fotoğrafları yayınlıyor! Hayret, olmayacak şey, saray danışmanları istifa ediyor! AKP’li vekiller rüşvet çarkında enselendi kanlı bıçaklı videoları yayınlanıyor! Yandaş medya tarihinde ilk kez rüşvet çarkı üzerine tek laf edemiyor! İslamcı yazarlar hocalar yobazlar tarikatlar Diyanet başkanı siyasiler suskun! Bok denizinde yüzmekten rahatsız olanı hiç yok! Biz de pek tabii bu bok denizinden sarayı ve devleti kurtarmak için kolları sıvayıp Reis’in danışmanlığına soyunduk!

-Sayın Reis, çok kötü haberlerim var, dün Elmalı Yağlı Güreşleri’ni seyrettim, Ali Gürbüz başpehlivan oldu. Kötü haber şu, Bilal oğlan da oradaydı, vallahi kimse yüzüne bakmadı! Ne hoşgeldin diyen oldu ne yüzüne bakan! Artık kimse iplemiyor! Cumhurbaşkanı’na saygıdan olsun şöyle yalandan bir merhaba diyen bile olmadı! Halk yüzüne hiç bakmadı! Şeref türbinine otururken ayağa kalkan tek kişi olmadı! Yani Reis, hayra alamet değil! Mikrofonu eline alan cazgırlar da inadına Atatürk deyip deyip er meydanını çınlattı! Dedim ki kendime, vay anasını, neredeeeen nereeeeeeye! Ne günlere geldik Tayyip’in forsu adı hiç geçmiyor!

Reis: -Nerede olmuş?

-Valla Reis, ispiyonlamak gibi olmasın ama, Antalya Elmalı’da..

Reis: -Pehlivanlardan hiç biri tokalaşmadı mı, önünde eğilip el etek öpmedi mi?

-Valla Reis, köpek mi gelmiş eşek mi, kimse oralı olmadı, e işte, yalan dünya, bir zamanlar o şaşaalı merasimler nerede, şimdi, bir kenarda kıvrılıp kaldı, bunlar iyiye alamet değil Reis!

Reis: -Elmalı, Antalya’ya bağlı değil mi?

-Bence Reis Antalya da Elmalı da Türk Milleti’ne bağlı….

Reis: (Dişlerini sıkarak) -Gösteririm onlara gününü ben!

-O afralar tafraları bırak, geçti o günler reis, neyse, yine de hoşgeldiniz… Ortalık çalkalanıyor! Devletin itibarı diye bir şey kalmadı! Günün anlamına uygun hemen konuya gireyim. Çok merak ediyorum, Reis. Yüzlerce lüks model makam aracı aldınız… Gemilerin sayısını bilen yok! Onlarca özel uçağınız var! Uçak derken, biraz göklere havaya takıntınız var sanırım, İHA’lar SİHA’lar… Sayın reis, neden tek bir tane denizaltı almadınız! Vallahi bak, denizaltı sessiz çalışır kimse duymaz! Ne getirdin ne götürdün kimse görmez! Yunan’la bir it dalaşıdır tacizdir gidiyor! F-16’ları verdiler vermediler kavgası bitmedi! Diyorum ki, biz savunma sanayiinde yanlış yapıyoruz! Bakın II. Dünya savaşı denizaltılarla verildi. Bir denizaltımız olsa fena mı olur? Unutma Reis, en büyük servet, gizli olandır!

Reis: -Denizaltıyı da düşündüm, şöyle ikinci el piyasa, bir kaç denizaltı bulsak da alsak dedim, danışmanlar olmaz, dedi, uçağı herkes görüyor ama denizaltı görünmeyen yatırım, ölü yatırım, danışmanlar, bir batarız Allah korusun bir daha çıkmayız, dediler!

-Vallahi Reis, elimde, sıfır km. denizaltı var, torpili vidası periskopu sanayide yedek parçası var, bak ne diyeceğim, rüşvet çarkına zaten batmışsınız, ortalığı bok götürüyor, insan içine çıkılmayacak böyle zamanlarda denizaltında saklanır kimse de sizi görmez! Bak ne diyorum fırtına geçene kadar!

Reis: -Denizaltıyı öğretme bana, bir defa içine girdim, denedim, boyuma uygun değil…

-Onlar Japon Çinli yapımı kendi boylarına uygun yapmışlardır! Elimizde Çanakkale açıklarında batırılmış Anzacların boyuna uygun bir denizaltı var, sanayiye gönderdik, tıkır tıkır çalışıyor!

Reis: -Nasıl çalışıyor bu meret onu da aklım almadı, hava yok su yok, aylarca denizaltında nasıl nefes alacak suyu nereden içeceksin! Sadece dua ederek nereye kadar!

-Sayın Reis, suyu, bir kabloyu suya takıp suyu tuzundan ayrıştırıyor, havayı da öyle, suya bir kablo takıp oksijeni ayrıştırıyorlar, olmadı oksijen tankları tüpleri var, en az iki ay idare eder!

Reis: -Bana maval anlatma, denizaltında sıkıştık hava yok su yok, olmayan şeyi nasıl üretecek, hadi canın sıkıldı, dışarıda hava nasıl bir bakayım dersen, camı yok penceresi yok, yahu bizi duyan var mı desen, telefonla kimi arayacaksın! Allah’ın gücüne gitmesin ama oradan yaptığımız dualar yukarı nasıl gidecek kıldığımız namazları gören bilen deftere yazan olacak mı, diyanetin tarikatlarımın duaları bize nasıl ulaşacak?

-Sayın Reis, çamura yatma, takarız LPG’yi olur biter, Rusların elinde bol miktarda denizaltı var, açık denize çıkamıyorlar, Karadeniz’de kalmışlar, hamsi sürülerini seyrediyorlar, ucuzundan kelepir, olmadı beğenmedik biz de başkasına kakalarız! Üstelik, nükleerlisi de var!

Reis: -İçi çok sıkışık, insan daralır, yahu! Benim bir kibrit kutusu içinde ne işim var.

-Valla Reis, saray kadar odası olmasa da onlarca kamarası var, oh, yandaş gazetecileri de alırsın, kim kime dum duma… Denizaltı batarmış, yahu zaten Türkiye batmış diyorlar, hava civa, zaten batmışsın…

Reis: -Yahu ne bileyim, su kaçırır su sızdırır, o karanlıkta el yordamı macunu nereden bulup hangi deliğine tıkayacaksın!

-Valla Reis, acayip havan olur, içine girer, dayarsın denizaltıyı Yunanlıların işgal ettiği adalara! İşi yokuşa sürme, koskoca Cumhurbaşkanısınız, itibarınıza gölge düşürmeyin, İslamcı kardeşlerin ne der sonra, Reis’imiz iyiydi güzeldi ama bir denizaltısı yoktu! Bir denizaltı olsaydı yakayı ele vermez biz de sürüm sürüm sürünmezdik! Ulan nasıl akıl edemedik, derler!

Reis: -Geçen baktım, rengi de hoşuma gitmedi, şöyle morlu mavili sarılı, insanın içini açan bir şey olsa…

-Bak, Reis, denizaltı ideal, orada kamera yok, gören yok, atarsın Kılıçdaroğlu’nu içine, az mı yersin çok mu, kaçacak yeri de yok!

Reis: -Yahu şimdi Bay Kemal’e de hiç güvenilmez, içerden kahpe bir delik açar, hepimizi batırır!

-İşte Reis, denizaltının güzelliği bu, batarsa herkes batar, bu yüzden denizaltında herkes birbiriyle iyi geçinmek zorunda! Hepimiz aynı gemide lafı borsa denizinde yüzenlere para etmiyor! Hepimiz aynı denizaltında deyince mecburen herkes birbirini yalayacak! Valla Reis, Kılıçdaroğlu balistik füze gibi, tek başına nükleer reaktör, herife bak, Fetöcüleri affedecekmiş, sonra, PKK’ya bile bakanlık verecekmiş… Ne diyorum Kılıçdaroğlu’nu torpido yuvasına yerleştirip Eşek Adası’nı dibinden vuracaksın bir taşla, hem iç düşman hem dış düşman! Dümeni var mı kaptan kim olacak hiç düşünme, viraj dönme diye bir derdi yok, bodoslama yara yara gidiyorsun, aynen kürsüye çıkıp eline mikrofon aldığın gibi!

Reis: -Hiç içim ısınmadı denizaltıya, başka çözüm bulmalı, ben istiyorum ki herkes batsın ama su üstünde bir ben kalayım!

-Haşa estağfurullah Reis, ama su üstünde sadece boklar yüzer, yahu sen koskoca Reissin, fetöcüler gibi bir şambiyel bir cankurtaran yeleği bir şişme botla olacak iş mi? Yakışmaz sana Reis, bak, harp olur darp olur, kaçacak yerin olur, dolarları altınları istiflersin, ortalık yatışana kadar mis gibi saklanırsın, baksana, ortalığı bok götürüyor her AKP’li vekil rüşvet çarkının içinde, ne güzel, girersin içine, seçim sonrası, mis gibi su üstüne çıkarsın!

Reis: -Hiç aklım yatmadı, milletin parasına yazık!

-Bak Reis, millet, seçim sonrası AKP’lilerin saraydan ülkeden koşa koşa kaçacağını sanıyor, hepsini atarsın denizaltına, nereye gitti, ne zaman gitti, nasıl gitti, gören olmaz! Üstelik şu 16 Türk devletini sembolize eden mehteran kılıklı ekibi de yanına alırsın, bir düşün, Fatih gemileri karadan yürüttü, Tayyip bey ise, denizaltından mehterle su üstüne çıktı!

Reis: -Olmayacak duaya amin deme, yahu ne saçmalıyorsun, boyum sığmaz diyorum, öyle kambur kambur aylarca içinde durmak bana yakışır mı? Ben su altından saman yürütürüm, gemi yürütürüm,  denizaltı boyumu aşar. Bak ne diyeceğim, Kanal İstanbul projesini durdurmamıza sebep, Kanal’ın yeterli derinliği yok sığlık yüzünden denizaltı geçemiyormuş! Çelik zırhları dibe vururmuş yana vururmuş…. Rusları razı edemedik! Ruslara siz kimi kandırıyorsunuz bu denizaltının periskopu da yokmuş dedim, senin boyun uzundur, periskopa masraf olmasın, diye de eğlendiler benimle!

-Yahu Reis, elini ayağını öpeyim, bak Kılıçdaroğlu PKK’ya bakanlık verecekmiş, ben devleti düşünüyorum, dışardan düşman saldırıyor içeriden fareler sarayı borsayı kemiriyor, çıkış yok!

Reis: -Ruslara onu da sordum, şöyle, içine bin odalı saray sığacak şekilde bir denizaltı yapabilir misiniz?

-Yahu Reis, bu sefer de fareler yerine köpekbalıklarına yem olursunuz! Sarayı kurtarma derdinden vazgeç! Sen, Bilal’i kurtar, kafi! Var ya Reis insan denizaltında kendiyle baş başa kalır! Tutunacak Allah’ın ipi de yok! Bağırsan duyulmaz! Öyle bir yalnızlık ki.. Kendine gelirsin! Derinlere daldıkça dünyayı Allah’ı devleti bir baştan yeniden muhakeme edersin! Üstünde bok denizi, kafayı çıkartamıyorsun! Bu yobaz ordusu sonumu getirdi diye hayıflanır kendine gelirsin! Aşağıda derinlerde ne siyasetin şimşek fırtına rezillikleri var ne güneş gün batımı kızıllığı var! En aşağıdasın, karanlıktan başka.. Sakin sakin bir veda mektubu.. Sayın Reis, derinlere daldıkça kendine bir itiraf seni kendine getirir, ancak bir tövbe bir itiraf insanı su üstüne çıkartır. Temiz havayla buluşup çocuklar gibi şen yüzmeye başlarsın! Sayın Reis, bu gökyüzü bu yıldızlar kandırıyor aldatıyor seni bu tarikatlar bu diyanet bu vekiller, hepsini bir yaratan var deyip, hayal içinde kendinizi avutuyorsunuz! Bak Reis, batan gemiyi önce fareler terk eder, ancak denizaltından fareler de kurtulamaz, nihai ve kesin çözüm!

Reis: -Daraltma beni, düşününce bile insan nefes alamıyor!

-Sayın Reis! Yukarısı bok denizi, aşağıda dünyayla irtibatı kopmuş, bir denizaltı içindesiniz, seninkiler yukarda bok denizinde yüzmeye çok alışık! Yüzüne karşı gerçeği söylüyorum Reis! Denizaltında sıkışıp kaldınız! Bir nefeslik hava kalmadı! Bataryalar bitti! Oksijen tankları tükendi! Bu zehirli hava, medyayı sokağı siyaseti her tarafı boğmaya başladı! Kara bitti Reis! Allah’ı dini bozdurup bozdurup dövize çevirdiğiniz günler bitiyor! Biliyorum bata çıka sürüklenmeye çok alışıksınız ama artık çıkası kalmadı bata bata bok denizine gömülüyorsunuz, büyük dünya lideri, milli kahramanımız!

Tayyip Erdoğan’la röportaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 4 hafta önce

  👍🤣🤣👏👏👏

 2. Süper.. yaşasın, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti..yaşasın Dünya güzeli ülkem.!

 3. 4 hafta önce

  İroni!!! Acaba okuyunca anlarlar mı?

 4. 4 hafta önce

  Bravo! Bence mizah ve şiirle her durum çok iyi anlatılır.

 5. 4 hafta önce

  Bu yazınızı da beğenmedim. Siz en iyisi röportajsız yazın.

  Cevapla
 6. 4 hafta önce

  Yunanistan, ordumuza balyoz ve ergenekon operasyonlarıyla iyi zarar verdi. Askeri okulları ve GATA’yı kapattı. Kozmik odamıza bile girdi Yunan. Reis yine iyi toparladı. Yatın kalkın şükredin. Zeus’a…

 7. 4 hafta önce

  Morton Isaac Abromowitz ılımlı İslam mimarı Fetö-Recep Tayyip ERDOĞAN-Abdullah GÜL üzerinden 1996 yılına Aydınlık dergisinde yayınlandı. Ilımlı İslam olmadıktan sonra dijital din verelim dönemi başladı!!!

 8. 4 hafta önce

  Nihat ağabey;Memleketin durumunu yıllardır anlatıyor.Sakin sakin anlattı anlamadılar,bağırarak anlattı gene anlamadılar,söverek anlattı gene anlamadılar yetmedi kendi hikayeleriyle tanık olduğu talanları hırsızlıkları anlattı yine anlamadılar,bir sürü kitam yazdı yine anlayan yok…
  Uzun zamandır t.ş.k geçerek anlatıyor peki bu sefer anlayacaklar mı sanmıyorum ama en azından biz okurken arada gülümsüyor ve tşk geçmeye devam ediyoruz,böyle iyi abi tam yol ileri…eyvallah

 9. 4 hafta önce

  Ülkemizi dijital tek dünya devletinden korumak için bu konuda uyarılarda bulunan iki bilimadamı’nın kitaplarını ve yazılarını okuyup onları anlamaya çalışmamız lazım. Prof. Selim ŞEKER (elektrik-elektronik) ve Prof. İsmail Hakkı AYDIN (Beyin cerrahı). Basın yayında bu konularda yazılar yazan yazarlar Abdurrahman DİLİPAK, Ertan ÖZYİĞİT, Erkan TRÜKTEN, Hamza YARDIMCIOĞLU ve ismini telaffuz etmediğim ama bu konularda araştırma yapanlarında yayınlarını takip edebiliriz.

  Cevapla
 10. 4 hafta önce

  Arkadaşlar, haluk bilginer bu seçim için niye mansur’u destekliyor sizce? fikri olan?

 11. 4 hafta önce

  Ağlanacak halimize 😂
  İyi ki varsın Nihat Genç 🇹🇷

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!