TBB, Enes Kara olayında neden suskun?

featured

Enes Kara’nın intiharı sonrası iki bakan hakkında suç duyurusunda bulunan Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmayan ve sorularına yanıt vermeyen Türkiye Barolar Birliği yöneticilerine seslendi. Erol, ‘Her yere gidiyorsunuz, e bunu niye atladınız arkadaş? Bunun sebebini öğrenmek ve bir açıklama istiyorum’ dedi. 

VERYANSIN TV 

Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay’ın sunduğu Pankuş programında konuşan Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, Enes Kara’nın intiharı sonrası Türkiye Barolar Birliği’nin tek bir açıklama yapmaması ve olaya müdahale etmemesine sert tepki gösterdi. 
Enes Kara olayının ardından Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanı hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunan Şule Nazlıoğlu Erol’a, Atay, “Bu iş neden size kaldı, Türkiye Barolar Birliği yok mu, onlar bir açıklama yapmadılar mı ya da bu olaya müdahale etmediler mi?” sorusunu sordu. Daha önce bu konu hakkında Barolar Birliği yöneticilerine bu konu hakkında soru sorduğunu söyleyen Erol, henüz bir cevap alamadığını söyledi ve Barolar Birliği’ne seslendi. 
Erol şunları söyledi:
“Ben buradan Barolar Birliği’ne sesleniyor. Üstelik, tivitır’dan da attım, hiçbir cevap gelmedi. Barolar Birliği Başkanı (Erinç) Sağkan’a  özelden mesaj attım, ondan da cevap gelmedi. Üstelik benim desteklediğim bir grup. Şimdi ben onlara soruyorum. Birçok yere gidiyorsunuz, birinin duruşması, birinin anması… E bunu niye atladınız arkadaş? Bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Açıklama yapmadılar, ben bunu öğrenmek istiyorum. Erinç Sağkan ve ekibine sesleniyorum. Niye açıklama yapmadınız, neden şikayet dilekçesi vermediniz, merak ediyorum.”

Programın tamamını izlemek için:

TBB, Enes Kara olayında neden suskun?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 9 ay önce

    Vatandaşlık hakları onları ilgilendirmiyor. Kürtçülük onların ilgi alanına giriyor. Enes HDP’li olsaydı, ilk günden Elazığ’ı mesken edinirlerdi.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!