Meclis, olağanüstü toplanıyor… Ne konuşacaklar?

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu'nu, 8 Ağustos 2023 Salı günü saat 15.00'te toplantıya çağırdı.

featured

Milas’a bağlı İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı’nda Limak Holding ve IC Holding ortak iştiraki YK Enerji’nin kömür maden sahasını genişletmek için ağaç kesimine karşı bölge halkının mücadelesi sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, dün yaptığı açıklamada, “Geçen hafta Akbelen’de çevre katliamı yaşandı. Bu çevre katliamının her boyutuyla incelenmesi gerekmektedir. Bu çerçevede TBMM’yi 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağıracağız” demişti. CHP Grup Başkanı Özgür Özel de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dilekçede tüm muhalefet partilerinin imzasının bulunduğunu açıklamıştı.

Bu gelişme üzerine TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nu, 8 Ağustos Salı günü saat 15.00’te toplantıya çağırdı.

Kurtulmuş, yeterli sayıda milletvekilinin imzası ile yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nun, Anayasa’nın 93’üncü ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 8 Ağustos 2023 Salı günü saat 15.00’te toplanması için çağrıda bulundu.

 

Meclis, olağanüstü toplanıyor… Ne konuşacaklar?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu ulkenin basindaki zatin bir muteahhidi cikip ulkede katliam yapiyor, kimsenin gucu yetmiyor onu durdurmaya. Ayni durum Kaz Daglarindada devam ediyor.
    FETO Yargisi cabasi. Adamlar zaten Turk dusmani ummetciler.
    Bu ulke siyasetcileri, yargi her vakit siyasallastigi icin, sadece bir kurumdan korkuyorlardi. O da TSK. Ve bundan dolayi pek ileriye gidemiyorlardi. Maglesef TSK kumpaslarla tasviye edildi, Yargida FETO nun elinde. Erdogan istedigini yapiyor, dur diyecek biri kalmadi. Muhalefet kendi derdi derdinde. Halk durmu ele akmadan bu is duzelmeyecek.
    Vay ulkenin haline.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!