Tekkedeki amiral ortaya çıktı

featured

Veryansın Tv’nin gündeme getirdiği “Tekkede gizemli apolet” haberiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

VERYANSIN TV

Veryansın Tv’nin ortaya çıkardığı ve Türkiye’nin konuştuğu  “Tekkede gizemli apolet” haberiyle  ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Mehmet Sarı adında bir kişi, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğine söz konusu haberimize erişim yasağı getirilmesi için başvuruda bulundu.

Sarı’nın başvurusu jet hızlıya kabul edildi ve karar Veryansın Tv’ye bildirildi. 

Hakimlik haberle ilgili erişim yasağının verilmesine gerekçe olarak “özel hayatın ihlali”ni gösterdi. Halbuki haberimizde tekkede başında sarık, üstünde cübbeyle görüntülenen apoletli kişinin ne adı ne de yüzü yer alıyordu. Yayınladığımız üç kare fotoğraftaki apoletli kişinin yüzü ve makam aracı gizlenmişti. Haberin içinde de söz konusu askerin rütbesi dahi yazılmamıştı.

Böylece haberin yayından kaldırılması için başvuruda bulunan şikayetçi “Mehmet Sarı” adlı kişinin fotoğraflarda bulunan amiral olduğu anlaşıldı. 

Ancak ne adı ne de yüzü haberde yer almazken, haberin kaldırılması için başvuruda bulunması ve bu başvurunun jet hızıyla kabul edilmesi dikkat çekti. 

Sosyal medyada Mehmet Sarı ile ilgili yapılan bazı paylaşımlarda, kendisinin tuğamiral rütbesinde olduğu ve Deniz İkmal Komutanlığında görevde bulunduğu belirtiliyor. 

Mehmet Sarı’nın Türkiye’nin konuştuğu ve Milli Savunma Bakanlığının incelediği 3 fotoğraf ve haberle ilgili yayından bir hafta sonra yargıya başvurması merak konusu oldu. Sarı’nın ayrıca yüzlerce site arasında sadece 3 sitede bulunan haberlerin kaldırılmasını istemesi de dikkat çekti. Sarı, yalnızca Veryansın Tv’nin ilk haberi, Cumhuriyet’in bir alıntı yazısı ve Onedio’nun Veryansın Tv’den alıntıladığı bir haberi şikayet etti. Söz konusu 3 haber arasında Amiral ile ilgili bilgi vermeyen ve sadece soru soran Veryansın Tv’nin haberi hakkında erişim engeli getirildi. Diğer iki haber için hakimlik, ‘ifade özgürlüğü kapsamında’ değerlendirmede bulundu. Veryansın Tv’nin haberinde ise herhangi bir özel hayata ilişkin tek bir ifade yer almamıştı.

İTİRAZ EDİLECEK

Veryansın Tv yönetimi, karara itiraz edecek. Söz konusu habere erişim yasağı getirilmesinin kamu yararına uygun olmadığını belirten Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, karara itiraz sonrasında yine bir sonuç alınamazsa Anayasa Mahkemesine gideceklerini açıkladı. Atay şunları söyledi:

“Veryansın Tv her haberi kamu yararı için, gazetecilik etiği ve kuralları çerçevesinde yapar. Söz konusu haber de şanlı Türk Ordumuzun korunması, Ordumuzda hiyerarşinin bozulmaması ve yasa dışı olan bir durumun gelecekte Ordumuza ve kamuoyunun TSK algısına zarar vermemesi için yazılmıştır. Hiçbir şahıs ve kurum zan altında bırakılmadığı gibi, haberde muhataplara sadece kamuoyunun merak ettiği sorular sorulmuştur. Bu habere erişim yasağı getirmek kamu yararını düşünmemek, devrim kanunlarını çiğnemek ve gazetecilik haklarını hiçe saymak anlamına gelmektedir. Veryansın Tv bu yasaklara rağmen tüm itirazlarını ilgili merciilere yapacaktır. Veryansın Tv, Türk milletinin çıkarlarını savunmaya, Türkiye Cumhuriyetinin hukukunu korumaya devam edecektir.”

Öte yandan ortaya çıkan fotoğraflarla ilgili Milli Savunma Bakanlığın incelemesinin tamamlanıp tamamlanmadığı da merak edilen konular arasında.

İşte Mehmet Sarı adlı kişinin erişim yasağı getirilmesini istediği haber:

Tekkedeki amiral ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. Ahada sana müslüm gündüz,bu bölücü provokatör derhal şerefli ordumuzdan defedilmelidir.

 2. 3 Nisan 2021, 05:54

  Orduya dini tefrika sokan bu bölücü amiral hızla ihraç edilmelidir.

 3. 2 Nisan 2021, 18:45

  Siz olayı yanlış anlamışsınız sevgili Veryansın Tv ekibi :) Mehmet Sarı adlı kişi aslında ismimi her site vermiş bunlar vermemiş diye kırılmış,madem ismimi vermiyorsunuz ,o halde kaldırın diye başvuru yapmıştır. Şaka bir yana Veryansın Tv’nin bu ve diğer özel haberlerini görmezden gelenler ve asla adını geçirmemek uğruna bu haberlerden vazgeçenler kimler ona bakalım.İktidar ve “muhalefet”in yandaş basın organları bu konuda tam bir birlik içinde kardeş kardeş anlaşıyorlar.Çünkü Veryansın hiç birinin işine gelmiyor.Veryansın işini doğru yaptıkça,onların yapmadığı-yapamadığı ortaya çıkıyor.Lütfen twitter,facebook,youtube vs. bütün sosyal medya alanlarında takip edip destek olalım.Bu vazifede bize düşsün !

 4. 2 Nisan 2021, 13:29

  Yıl 2017. Acemilik sonrası usta birliğime yeni gelmişim; poşet kayboldu ve üniformamı katlayıp elime aldım , yürüyorum. Yüzbaşı tam aracına binerken beni gördü “o üniforma kutsaldır; bir daha elinde ortalıkta gezdirme” diye beni sert bir şekilde uyarmıştı. Yine, bazı erler kamuflajın pantolonunun paçalarını daralttırmıştı , bölük komutanı fena fırçalamıştı. Üniformaya bu kadar ihtimam gösterilirken bir tuğgeneralin böyle birşey yapması talihsiz bir durum :(

 5. Devlet malını özel hayatında kullandığı da kabul edilmiş oldu.

 6. Özel hayatına bu kadar düşkünsen milletin parasını ödediği araçla ve üniformayla tekkeye gitmeyeceksin

 7. 2 Nisan 2021, 09:10

  Ne garip değil mi ? Tam da irtica faaliyetlerine iltisaklı olmak mesleğe girmek için bir engel olmaktan ve atılmaya sebep olmaktan çıkmışken.
  Özel hayat meselesine gelince, ülke hayatını tehlikeye stacsk her yaşam tarzı özel değildir. Şimdi de hakimin hangi tarikattan olduğunu merak ediyoruz. Zira fetö’yü başımıza bela edenler,
  Ak-ıllanmayıpp aynı eşeklikte ısrar ediyorlar. Bu suvay derhal ordudan ihraç edilmelidir. Vatan için büyük tehlike arz ediyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!