Tepki çeken imamdan ‘üslup’ savunması: Hz Ömer vurdu mu oturtuyordu!

İş hayatına girmeleri ve kıyafetleri nedeniyle kadınları hedef alan ve “Sokaklar kasap dükkanı gibi” diyen imam Halil Konakcı, üslup eleştirilerine peygamberleri örnek göstererek yanıt verdi.

featured

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı, geçen haftalarda yaptığı konuşmada, iş yaşamında olmaları ve giydiği kıyafetleri üzerinden kadınları hedef almış, kadınların eşlerine de “Hiç mi kıskanmıyorsun lan?” diye seslenmişti. Kadınları kıyafetleri nedeniyle “kasap dükkanı, et pazarı” diye niteleyen imamın Cumhuriyet ve laiklik karşıtı söylemleri büyük tepki çekmişti. Öte yandan iktidara yakın bazı gazete köşe yazarları ise içeriğe değil de Konakcı’nın üslubuna yönelik eleştiriler getirmişti.

‘KİTLESİ HOCAYI ZORLADI’

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, 30 Temmuz’daki yazısında Konakçı’nın vaazlarını dinlemeye başladığında “Parlak, sözü tesirli bir hoca ile karşı karşıyayız. Üstelik genç ve belli ki oldukça yetkin. İnşallah kitlesi hocayı zorlamaz. Fakat gördüğüm o ki kitlesi hocayı zorladı. Hem de çok zorladı” demişti. Kılıçarslan “Halil Hoca, keskin ve şehvetli olanı seçmek yerine ‘doğru ve uzun yoldan gidilecek olanı’ seçseydi ve bu meseleyi bambaşka şekilde anlatsaydı daha az bilinirlik ve daha çok etki elde eder miydi? Evet ve elbette. Çünkü adetullaha uygun olan budur. Sünnetullaha uygun olan budur.” ifadelerini kullanmıştı.

HOCANIN ALGORİTMASI

Sabah yazarı Melih Altınok da “Hoca da algoritmayı çözmüş” başlıklı yazısında “Birilerini kızdırıp sinirlendirerek popülarite elde etmeye çalışmak, sosyal medya fenomenlerine uygun bir tarz değil mi?” diye sormuştu.

Konakcı son videolarından birinde üslubunu peygamberleri örnek göstererek savundu.

Hz. Musa’nın başka bir peygamber olan Harun A.S’ı sakalından yakalayıp salladığını iddia etti. “Hz. Ömer vurdumu oturtuyordu” diyen Konakcı, “Hz. Ömer sabah namazına giderken kapıları tekmeliyordu” iddialarında bulundu. Hz Muhammed’in de kızdığını ve beddua ettiğini öne sürdü.

İmam, karşısında azgın bir azınlık olduğunu öne sürerek kürsüsünü yedirmeyeceğini söyledi. İşte o konuşma:

Tepki çeken imamdan ‘üslup’ savunması: Hz Ömer vurdu mu oturtuyordu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Ajanlar bunu iyi çalıştırmamış

 2. 1 ay önce

  Peygamberimize ve Omer’e attigin iftiranin hakkini onlar sana sorarlar, gormussun gibi salliyorsun. Bunlari gecte, onunde Kuran var, yumrukluyorsun. Terbiyesiz herif.

  Cevapla
 3. 1 ay önce

  bu adam hakkinda halkin belli bir kesimini asagilamaktan ve toplumsal huzuru bozmaktan sorusturma acilmasi gerekir, ama hic bir halt yapilmaz. Cunku bu agac kavugu en tepedeki imamin yellenmesidir. Lut kavminin kodomanlari.

  Cevapla
 4. 1 ay önce

  vay ömerist vay

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!