Teröristlerin mağaradan çıkıp teslim olduğu anlar kamerada

Pençe Kilit Operasyonu ile iyice sıkışan terör örgütünde çözülmeler hızlandı, teröristlerin saklandıkları mağaradan çıkışları ve teslim olma anları görüntülendi.

featured

Irak’ın kuzeyindeki Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki hedeflere yönelik düzenlenen “Pençe-Kilit Operasyonu” planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Mehmetçik, bölgede teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınakları tespit ederek kullanılmaz hale getiriyor, terör yuvalarını tek tek imha ediyor. Nisan ayının ortasında başlayan operasyon kapsamında 400’den fazla terörist etkisiz hale getirildi, 500’den fazla mağara, sığınak ile 2 bine yakın el yapımı patlayıcı imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki operasyonu ile iyice sıkışan terör örgütünde çözülmenin de hızlandığı belirtildi. Hafta içinde 2 terörist terör örgütünden kaçtı, hemen ardından 5 terörist daha terör örgütünü bırakarak Mehmetçik’e teslim oldu.

Teröristlerin mağaradan çıkarak teslim olmalarına ilişkin görüntüler de yayımlandı. Komandoların etrafını sardığı, zorlu ve kayalık arazide bulunan mağaradaki teröristler ellerini kaldırarak tek tek mağaradan çıktı. Mehmetçik gerekli güvenlik önlemlerini alırken, bir askerinTürk askeri aman dileyene, teslim olana asla zarar vermez” ifadesi de görüntülerde yer aldı.

Teröristlerin mağaradan çıkıp teslim olduğu anlar kamerada

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Dogru degil … Bir genc internetten gördügü videolarla büyüyor … bu videolarda parali teroristlere (bati yardimli pkksina) zarar verilmedigini görüyorlar … yarin tekine bir “dost”lari gelse bize katil, biz ailene bakariz dese niye “hayir” desin ? Bisey olsa zaten “sefkatli” Türk askeri bize zarar vermez kafasiyla gider oraya. Israel neden her “düsman”in ailesinin evini yikiyor … acaba. Senin bugün korkutmadigin potensiyel düsman ile yarin dogacak cocuk ugrasmak zorunda kaliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!