Tetikçi eşliğinde tehdit videoları yayınlayan ‘Hanımağa’ serbest

featured

Organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen ‘hijyen’ operasyonunda gözaltına alınan Hanımağa olarak bilinen Güniz A. serbest bırakıldı. İstanbul’da gözaltına alınan 4 kişi de ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakılırken, 5 kişinin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi

Son dönemde özellikle organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri belirlenen kişilere yönelik 7 ilde düzenlenen operasyonda aralarında “Hanımağa” olarak bilinen Güniz A.’nın da olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suç dünyasında faaliyet gösterip ulusal organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında karşılıklı ölümle tehdit ederek toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozan bazı kişileri tespit etti.

13 şüpheliyi yakın takibe alan polis, İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 7 farklı ilde operasyon düzenlendi. “Hijyen” adı verilen operasyonda şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonda silah ve suç unsurlarının da ele geçirildiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında Mersin’de gözaltına alınan Güniz A.’nın Ankara’da SEGBİS ile ifadesi alındı. Güniz A. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan İstanbul’da gözaltına alınan 4 kişi de ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı. Gözaltında olan 5 şüphelinin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

SEDAT PEKER: ÖLDÜRÜP ÜZERİME ATACAKLAR

AKP’nin infaz yasası düzenlemesi ile cezaevinden çıkan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker taraftarları arasında tehditler havada uçuşmuştu.

Geçen hafta da “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş’un Peker’e yönelik tehdit videosu gündem olmuştu. Tehdit videosunda Akkuş’un arkasında Türk bayrağı tutan maskeli bir tetikçi dikkat çekmişti.

Sedat Peker de, 3. Göz Gazetesi adıyla YouTube kanalı üzerinden yayınlar yapan Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş ve onunla birlikte hareket eden isimler hakkında devlete seslenerek uyarıda bulunmuştu. Peker, Akkuş ve çevresindekilerin öldürülüp suçun kendisine atılacağını iddia etmiş, devlet yetkililerinden bu isimleri korumaya almalarını istemişti.

Tetikçi eşliğinde tehdit videoları yayınlayan ‘Hanımağa’ serbest

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!