TFF’nin ardından Galatasaray Adası’na da silahlı saldırı

Kuruçeşme açıklarında bulunan Galatasaray Adası'ndaki komplekse dün akşam saatlerinde düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yaşananlarla ilgili "Dün TFF bugün Galatasaray Adası, demek ki kişilerin Türk sporuyla sorunları var. Bu şekilde çözmeye çalışıyorlarsa böyle muvaffak olabileceklerini zannetmiyorum" dedi.

featured

Galatasaray Adası’ndaki komplekse dün akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kurşun isabet eden cam panellerden biri kırıldı. Konuyla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü, Galatasaray Adası’na yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“2 Eylül 2022 tarihinde, Galatasaray Adası’nın hizmete kapalı olduğu gece saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş edilmesi sonucunda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamakla birlikte, havuz kenarındaki cam korkulukta maddi hasar meydana gelmiştir.

3 Eylül 2022 Cumartesi sabahı Galatasaray Adası’na gelen personelimizin hasarı fark etmesi neticesinde kulübümüz ivedilikle konu ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştur.

Galatasaray Spor Kulübü olarak bu olayın faillerinin bulunması noktasında güvenlik birimlerimize güvenmekle birlikte, sonuna kadar konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bu vesileyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki Tesisleri’ne yapılan saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor ve bu tür olayların artık son bulmasını diliyoruz. Asli görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan basının, bu tip hassas konularda yayıncılık ilkelerine uymasını ve provokasyona yol açacak haberlerden kaçınmasını önemle tavsiye ediyoruz.”

DURSUN ÖZBEK: DEMEK Kİ KİŞİLERİN TÜRK SPORUYLA SORUNLARI VAR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası’nda yaşanan kurşunlanma olayının ardından kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’nda yaşanan saldırının ardından Galatasaray Adası’na yapılan saldırının iyi irdelenmesi gerektiğine dikkat çeken Dursun Özbek, şöyle konuştu:

“Bütün Türk spor alemine geçmiş olsun diyorum. Çünkü, bundan önce de TFF’ye yapılan bir saldırı var. peşinden Galatasaray Adası’na yapılan saldırı. Şimdi bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Özellikle Türk spor basınında yapılan bazı özensiz haberlerin, işleri nereye getirebileceği konusunda dikkat çekmek istiyorum. Lütfen, haberleri yaparken dikkatli olalım. Azmettirici olmaktan uzak duralım, dün TFF bugün Galatasaray Adası. Demek ki kişilerin Türk sporuyla sorunları var. Bu şekilde çözmeye çalışıyorlarsa böyle muvaffak olabileceklerini zannetmiyorum. Tekrar söylüyorum, basında yapılan haberlerin çok özenli olması lazım. Bugün basındaki haberlerin sonucunda da buradaki saldırı oldu. Bütün Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’na ve Türk futbol ailesine de geçmiş olsun. Bu olayın iyi irdelenmesi lazım. Daha dikkatli olunması gerekiyor.”

‘TÜRK SPORU, BİZİM SPORUMUZ, ONU HEPİMİZİN KORUMASI GEREKİYOR’

Polisin gerekli incelemeleri yaptığını ve sonuçlarını beklediklerine ifade eden Özbek, “Can kaybı olmadı ama olmamış olması bizim dikkatli davranmamızı, dikkatli haber yapmamızı engellemiyor. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Herkesin bu konudan ders çıkarttığını düşünüyorum. Herkes dikkatli olsun, basın da dikkatli olsun. Çünkü, bu peşin sıra devam ederse işimiz zor. Emniyet geldi, gerekli incelemeleri yaptı, sonucunu bekliyoruz. İnşallah bu son olur. Hepimiz dikkatli olalım. Söylediğimize, yazdığımıza dikkat edelim. Burası bizim vatanımız. Türk sporu, bizim sporumuz. Onu hepimizin koruması gerekiyor. Bütün Galatasaraylılara tekrardan geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA: YORGUN MERMİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Beşiktaş Kaymakamlığı’nın konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“03.09.2022 Cumartesi günü saat 09.30 sıralarında İlçemiz Kuruçeşme Mahallesi Muallim Naci Caddesi Galatasaray Adasının cam korkuluklarına isabet olduğu isabet olduğu ihbarının bildirilmesi üzerine emniyet müdürlüğümüzce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Yapılan araştırmalar ve tanık beyanları doğrultusunda; Yorgun mermi olduğu düşünülen mermi ile camın dış kısmına gelen isabet sonucu camda deforme olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili emniyet müdürlüğümüzce gerekli adli ve idari tahkikata başlanmış olup, çalışmalar hassasiyetle yürütülmektedir. Söz konusu olayı şiddetle kınıyor, Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

TFF’YE DE SALDIRI OLMUŞTU

Galatasaray Adası’na yapılan silahlı saldırının orta çıkmasından önce TFF’nin Riva’daki merkez binasına da saldırı gerçekleştirilmişti. 1 Eylül’deki saldırı 11 el ateş açıldığı ve toplantı halindeki TFF Yönetim Kurulu’nun odasına da kurşun isabet etmişti.

Saldırıyı gerçekleştirenler kısa sürede yakalanıp gözaltına alınmıştı.

TFF’nin ardından Galatasaray Adası’na da silahlı saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!