THY yöneticilerinin ‘huzur hakkı’na yüzde 64 zam!

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretlerine yüzde 64 zam yapıldı. Böylece huzur hakkı ücretleri bu senenin ilk 6 ayı için 103 bin liraya yükseldi. İkinci 6 ay için de yeni zam yapılacak.

featured

THY Anonim Ortaklığı Genel Kurul Toplantısı, 24 Mayıs 2024’te yapıldı. Toplantının gündem maddeleri arasında yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri ve ikramiyeleri de yer aldı. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, 2022’de 36 bin TL huzur hakkı alan yönetim kurulu üyelerinin ücreti 2023’ün 2. yarısında 62 bin lira oldu. 2024 yılı başında ise 103 bin 52 TL’ye yükseldi.

Yönetim Kurulu üyelerine ayrıca yılda 4 huzur hakkı tutarında ikramiye de veriliyor. THY’nin genel kurul toplantısında, ortaklık çalışanlarına ikramiye ödenmesi halinde, tüm yönetim kurulu üyelerine de ilave huzur hakkı ödenmesi de kararlaştırıldı.

YÖNETİM KURULUNDA 9 KİŞİ VAR

Yönetimindeki çok sayıda ismin Kartal İmam Hatip mezunu olduğu gerekçesiyle tartışılan Türk Hava Yolları’nın yönetim kurulunda 9 isim bulunuyor. Bu kapsamda şirketin yönetim kurulunda Ahmet Bolat, Mecit Eş, Bilal Ekşi, Murat Şeker, Hüseyin Keskin, Mehmet Kadaifçiler, Fatmanur Altun, Melih Şükrü Ecertaş, Şekib Avgadiç yer alıyor.

 

 

THY yöneticilerinin ‘huzur hakkı’na yüzde 64 zam!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Thy tam bir iktidar arpaligi emekliye verilmeyen zamlar bunlar veriliyor halka açık bir şirket olan thy yolları kar ettiği halde temettü vermeyip karını bu belescilere veriyor genel müdür bir milyon dörtyüz bin TL maaş alıyor Recai altunun karısının yönetimde ne işi var tasarruftan bahseden hükümet başkanı bunları görmüyor mu sanıyorsunuz gözümüzün içine baka baka utanmadan yutuyorlar haram zıkkım olsun

  2. Bu ülkede resmi enflasyon yuzde 40 filan değil mi? Niye bunlara yuzde 62 zam yapiliyor? Emekliye yuzde 10 bilem zam yapmaz iken, bunlar bu zammı hak ediyor mu?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!