TikTok Türkiye’de kapatılıyor mu? TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı’ndan açıklama

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman TikTok başta olmak üzere sosyal medya platformları ve fenomenlere yönelik çok ciddi çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

featured

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı, AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, komisyonda TikTok başta olmak üzere sosyal medya platformlarına yönelik çalışmaların detaylarından bahsetti.

TİKTOK TEMSİLCİSİ KOMİSYONA ÇAĞRILDI

İHA’dan Veysel Korkmaz’ın haberine göre Yayman, TikTok’un Türkiye ve Avrasya temsilcisinin komisyona çağrıldığını belirtip, “TikTok başta olmak üzere dijital mecralarda Türk toplumunun aile yapısını bozmaya yönelik, ahlakımıza, ananemize, kültürümüze yönelik, çocuklarımıza yönelik, kadınlarımıza yönelik hiçbir şekilde tasvip etmeyeceğimiz bir takım yayınları, bir takım görüntüleri, kınıyoruz, lanetliyoruz. Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. 7 Aralık tarihinde TikTok’un Türkiye ve Avrasya Tik temsilcisi Emir Gelen beyi davet ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Dijital Mecralar Komisyonuna gelecek ve bu konularla ilgili açıklama yapacak” dedi.

TORBA YASA GELİYOR

Yayman konuyla ilgili devam edep bir torba yasa hazırlığı olduğuna vurgu yaparak, “Başta TikTok olmak üzere kendilerine sosyal medya fenomeni diyen bazı insanların ki onların neyin fenomeni olduğunu asla bilmiyoruz ve ne yaptıklarını bilmiyoruz. Bu konuyla ilgili TBMM’de bir torba yasa hazırlığı var. Özellikle gelirlerinin araştırılması, muhasebeleştirilmesi, vergilendirilmesi konusunda çok çok ciddi adımlar atacağız. TikTok başta olmak üzere dijital mecralarda milletimize yönelik, ahlakımıza yönelik, ailemize yönelik, çocuklarımıza yönelik, başta müstehcenlik olmak üzere uygulamalar asla tasvip edilemez ve bu insanların iyi bir iş yapıyor gibi ortaya çıkması ve bunlara bağış yapılması zaten meleşenin vahametini ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

LİSANS İPTALİ GÜNDEMDE

Yayman, lisans iptaline kadar varacak yaptırımların masada olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Biz Dijital Mecralar Komisyonu olarak başta bant daraltma, yayın yasağının getirilmesi, reklam yasağının getirilmesi ve gerekirse lisans iptali olmak üzere tüm dijital mecralarla ilgili çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz bunu kamuoyuna açıklamak isterim.”

TikTok Türkiye’de kapatılıyor mu? TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı’ndan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 500 tane tiktok var.

 2. Tiktok daki görüntülerin benzeri facebook dada var, twitter de ve instagram dada var. O görüntüleri yayınlayanlar tüm sosyal medyada hesap açıyorlar.

  Bizimkiler neden tiktok’a takmış.?

  Çünkü tiktok Çin’lilere ait, diğerleri amerikalı siyonist yahudilere.

  Üstelik bu siyonist yahudilerin reklamı tüm TV kanallarında uzun yıllardır bedava yapılıyor. Engel yok. Bu siyonistlerin siteleri bedava reklam sayesinde Türkiye de hızla yayıldı, Türk siteleri ise reklamı parayla gelişme imkanı bulamadılar.

  Çin’liler ise kendi ülkelerine ait siteleri desteklediler, yahudilere ait olanlara destek vermediler.

  Çin’li Tiktok, Alibaba, weChat o sayede dünyaya yayıldı. Biz ise siyonist yahudilerin sitelerini ülkece kendi ürünümüz gibi destekleyip duruyoruz. Paralarımız onlara akıyor, vergi bile almıyoruz.

  Ama incelersen pis işler çıkacaktır arkasında.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!