Time dergisi 2022 yılının kişisini seçti

ABD yanlısı politikacı Zelenskiy, ülkesini NATO'uya sokmak için başlattığı politikalar sonrası komşusu Rusya tarafından askeri operasyona uğradı. Ukrayna'nın birçok büyük kenti Rusya kontrolüne girerken, Batı tarafından sürekli silah desteği verilen Zelenskiy, şimdi de ABD merkezli Time dergisi tarafından "yılın kişisi" seçildi.

featured

Time dergisi 1927’den bu yana her yıl düzenlediği ‘Yılın Kişisi’ ödülünün bu yılki kazananının Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda oylama başlatan Time editörleri Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’de karar kıldı.

CNN’in haberi göre, açıklanan listede eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD’li şarkıcı Beyonce, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, İngiltere Kralı 2. Charles ve iklim aktivisti Greta Thunberg de yer alıyordu.

Time dergisi tarafından yapılan açıklamada, “Bu yılki seçim hafızalardaki en net seçimdi. Ukrayna savaşı insanı ister umutla, ister korkuyla doldursun, Zelenski on yıllardır görmediğimiz bir şekilde dünyayı harekete geçirdi. 24 Şubat’ta Rus bombalarının düşmeye başlamasından sonraki haftalarda, Kiev’den kaçmama ve destek toplama kararı çok önemliydi.25 Şubat’ta kabinesinin yerli yerinde olduğunu gösteren ilk 40 saniyelik Instagram gönderisinden parlamentolar, Oscar törenleri, Grammy Ödülleri gibi salonlara uzaktan yaptığı konuşmalara kadar her yerdeydi. Dünyayı kasıp kavuran bir eylem dalgası başlattı” denildi.

İngiliz Financial Times gazetesi de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i “Yılın Kişisi” ilan etmişti.

Time dergisi 2022 yılının kişisini seçti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bunlar rezil utanmaz pislik.Gelecek sene sıra Taliban’n inşallah maşallah.

  2. 2 ay önce

    Kendileri çalıp kendileri oynuyor

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!