Times’tan İmamoğlu analizi: Küresel tanınırlığı tavan yaptı, aday olacağına şüphe yok

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Times, "İmamoğlu'nun küresel olarak tanınırlığı aldığı cezadan sonra 5 gün içinde tavan yaptı. Henüz göreceli olarak tecrübesi az ancak hapis kararıyla ile birlikte gelecekte aday olacağına şüphe yok. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan da çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

featured

İngiliz The Times gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası kararına ilişkin dikkat çeken bir analiz yayımladı.

‘KÜRESEL TANINIRLIĞI TAVAN YAPTI’

Gazetenin Türkiye muhabiri Hannah Lucinda Smith imzalı makalede, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmamoğlu’nu hapse attırma kararı geri tepebilir” başlığı kullanılırken, “İmamoğlu’nun küresel olarak tanınırlığı aldığı cezadan sonra 5 gün için tavan yaptı” ifadeleri yer aldı.

‘ERDOĞAN DA BUNU BİLİYOR’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun güçlü bir yerel destek oluşturduğuna vurgu yapılan makalede, “Henüz göreceli olarak tecrübesi az. Ancak bu karar ile birlikte gelecekte aday olacağına şüphe yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bunu iyi biliyor. 1994 yılında 40 yaşındayken İstanbul belediye başkanı oldu. 1999’da hapis cezası aldı ve siyasi yasaklı oldu. Hapse girince destek arttı ve Uluslararası Af Örgütü hapisten çıkarılması için lobi yaptı ve muhafazakar Türkler için dini ve siyasi özgürlüğün bir ikonu haline geldi” ifadelerine yer verildi.”

‘MÜCADELESİ MUHALEFETİ KUVVETLENDİRİYOR OLABİLİR’

Makalede, “İmamoğlu’nun mücadelesi muhalefeti kuvvetlendiriyor olabilir, aynı Erdoğan’ın da bir nesil önce kazanma şansı düşük bir aday olarak gösterilirken” görüşü savunuldu.

Times’tan İmamoğlu analizi: Küresel tanınırlığı tavan yaptı, aday olacağına şüphe yok

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!