Tofaş, Fiat Doblo üretimini kaptırdı

Stellantis Grubu, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen yeni Fiat Doblo modelinin üretimini İspanya'daki Vigo fabrikasında üretme kararı aldı. Tofaş, aracın üretiminin 2023 sonuna kadar uzatılmasını talep edecek.

featured

Şirkettan KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“FIAT (Stellantis Grubu) tarafından, 6 Haziran 2022 tarihli basın açıklaması ile Yeni Fiat Doblo modelinin, Stellantis’in İspanya’daki Vigo fabrikasında üretileceği kamuoyuyla paylaşılmıştır. Diğer taraftan, 23.10.2020 tarihli şirketimiz özel durum açıklamasında 2022 yılı sonuna kadar TOFAŞ fabrikasında devam edeceği açıklanan mevcut Fiat Doblo modelinin üretiminin ihracat pazarlarından gelen talep doğrultusunda Türkiye, Kuzey Amerika, Kanada, Orta Doğu ve Afrika için 2023 yıl sonuna kadar uzatılması dahil, Tofaş fabrikasında üretilecek yeni ürünler konusundaki çalışmalar ve değerlendirmeler devam etmekte olup, kesinleşen önemli bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

2000 yılından beri Bursa’da üretimi yapılan hafif ticari araç Doblo, bugüne kadar toplam 2 milyon adetten fazla üretildi.

Tofaş, Fiat Doblo üretimini kaptırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  Günün en kötü haberi buydu herhalde. Yazık olmuş

 2. 8 ay önce

  Ali Koç,
  Avrupa Birliğinin gözdesi İmamoğlu’na laf edince İmam şöyle demişti(tehdit);
  Umarım Koç grubu bundan zarar görmez.

  Yabancılar bizim için hayırlı rüya bile görmez.

  • O zaman Koç ailesinin arkadaşları üzerinden üretim yapma zamanı gelmiş.

   Cevapla
 3. 8 ay önce

  Bizde neredeyse işçilik bedava ona rağmen ispanyaya taşıyacaklarsa tofaşın artık kendi özgün tasarımı ile iç pazarda yer alma vakti belkide gelmiştir bence ithal gelen araçlar için extra vergi konulabilir Türkiyede üretilenler daha uygun fiyatlı hale getirilebilir vergileri azaltılıp

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!