Togg’la İstanbul-İzmir seyahati kaça mal olacak?

1.6 litre benzinli motora sahip bir C-SUV’la İstanbul’dan İzmir’e 936.52 TL maliyetle gidilirken, Togg C-SUV ile bu maliyet 284.51 TL’ye kat edilebilecek.

featured

Togg, ‘akıllı cihaz’ olarak tanımladığı elektrikli otomobillerini sergileyeceği deneyim merkezlerinin ilkini İstanbul’da bulunan Zorlu Center AVM’de açtı. 8 Kasım Salı günü saat 14.00’te açılan deneyim merkezinde, şirketin Şubat 2023’te ön siparişe açacağı ilk modeli yüzde 100 elektrikli C-SUV sergilendi. Merkezde ayrıca, Togg C-SUV’un kaç TL maliyetle şarj edileceğine yönelik bir deneyim alanı ve aracın ön panelindeki teknolojilerin gösterildiği başka bir deneyim alanı daha bulunuyordu. Hürriyet’ten Taylan Özgür Dil, akıllı deneyim ekranında deneyimlediği Togg C-SUV’un şarj maliyetini hesapladı.

Buna göre, 1.6 litre benzinli motora sahip bir C-SUV’la İstanbul’dan İzmir’e 936.52 TL maliyetle gidilirken, Togg C-SUV ile bu maliyet 284.51 TL’ye kat edilebilecek. Sürüş esnasında Togg’un Trugo isimli hızlı şarj istasyonunda batarya doldurmak için 12 dakika yeterli olacak. Hızlı şarj sayesinde benzinli C-SUV’un İzmir’e vardığı sürede yani 4 saat 43 dakikada Togg C-SUV da İzmir’e varmış olacak.

İlk merkezini İstanbul’da açan Togg’un bir sonraki deneyim merkezini Ankara’ya açması bekleniyor. Şirketin hedefi ise 2023 yılı sonuna kadar toplam 20 farklı deneyim merkezi açmak. Togg’un Gemlik’te üreteceği ilk modeli C-SUV şubat ayında ön siparişe açılacak ve mart ayı sonunda Türkiye yollarına çıkacak. Araçlar bayiler üzerinden değil internet üzerinden satılacak. Gemlik’te ilk etapta yıllık 100 bin adet kapasiteli tesiste üretim kademeli olarak arttırılacak.

İlk yıl yani 2023 yılında 20 bin adet civarında tamamen elektrikli C-SUV üretilecek. Yani Togg’a 2023’te 20 bin civarında kişi sahip olabilecek.

Togg’un Zorlu Center AVM’de açılan ilk deneyim merkezine gençlerden büyük ilgi vardı. Birçok öğrenci sergilenen C-SUV ile ilgili alanda bulunan yetkililerden detaylar aldı. Özellikle ekran ve bağlantı teknolojileri Togg yetkililerine en çok sorulan sorular arasındaydı. Gençler ayrıca, Togg’un 310 ve 500+ km menzil olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan C-SUV’un şarj maliyetini hesaplayan deneyim ekranında da uzun süre vakit geçirdi. Diğer bir deneyim alanında ise Togg’un ön panelinde bulunan ekranlar üzerindeki teknolojileri yakından inceledi.

Togg’la İstanbul-İzmir seyahati kaça mal olacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Neden SUV?
  Elektrikli ve Ekonomik bir model değil?

  Cevapla
 2. 3 hafta önce

  20 bin TOGG mu? Hani nerede…? Akape yüzyılı herzaman ki gibi yalanlarla başladı. Bisiklet bile üretemezsiniz olum…

  Cevapla
 3. 3 hafta önce

  Öncelikle, elektrikli araç karşıtı değilim, hatta destekliyorum. Ancak pil paketi değişim maliyetini de hesaba katmazsanız, büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Aracın pilleri 500 kez şarj edildiğinde ömrünü tüketir. Hadi bunu iki kat artırıp 1000 kez yapalım. 18650 ya da türevi pil kombinasyonlarının kullanıldığı bu araçlarda pil paketi değişim maliyeti 14.000 ile 22.000 dolar arasında değişiyor. İlk pil paketi değişimini yapacak vatandaşın yüz ifadesi eminim tarihe geçecektir.

 4. 3 hafta önce

  hesaba bak, arabayi aldin 1 milyona, 20bin kisiden biri oldun, sonra izmire tatile gidecen, bir de yol soforluk yapacan bilmem kac saat, ustune karini hesapliyorsun. Sanki bu arabayi alanin cok seyinde kar etmek. Sizin yaptiginiz PR calismasina da….

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!