TOGO Kuleleri tartışmasında belediyeye 10. kez soruşturma

Ankara’da rant iddialarının odağına yerleşen TOGO Kuleleri’yle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, imar ve şehircilik daire başkanı ve birinci hukuk müşaviri 10. kez soruşturma altına alındı.

featured

Rant iddialarıyla gündeme gelen Ankara’daki TOGO Kuleleri etrafındaki tartışmalar sürüyor.

Cumhuriyet’ten Emirhan Çoban’ın haberine göre, eski CHP Milletvekili ve eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’ün sahibi olduğu kulelerin imar planları mahkeme tarafından iptal edildi ancak TOGO Kuleleri’ne ilişkin sorunlar çözülemedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Aygün’ün dilekçeleri üzerine birçok kez müfettiş incelemesine tabi tutuldu. 2019’dan bu yana yapılan incelemeler sonucunda, çoğunda soruşturma izni verilmedi. Mayıs ayında yeni bir müfettiş denetimi daha başlatıldı.

Bu son denetimle birlikte, sekiz mülkiye, bir adalet ve bir Devlet Denetleme Kurulu müfettişi olmak üzere toplamda 10 müfettiş ABB’yi inceledi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, imar ve şehircilik daire başkanı ve birinci hukuk müşaviri bu süreçte onuncu kez soruşturma altına alındı.

TOGO Kuleleri tartışmasında belediyeye 10. kez soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!