TOKİ, GATA’ya Millet Kıraathanesi yapıyor

TOKİ, adı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilen Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) arazisinin bir bölümüne Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi yapacak.

featured

TOKİ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Sağlık Bakanlığı’na devredilen GATA arazisinin bir bölümüne Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi yapacak. Gülhane Millet Bahçesi için TOKİ’nin kasasından 79 milyon 900 bin lira harcanacak ve yapımı 400 gün sürecek.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, TOKİ, 19 Eylül 2022’de “Ankara İli, Keçiören İlçesi, Emrah Mahallesi (GATA) Millet Bahçesi İle Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesi düzenledi. İhaleye beş firma teklif verdi, 3 Kasım 2022’de iki inşaat firmasının ortaklığı ile 79.9 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Toplam 95 bin 599 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nde kıraathane, kafe, çocuk oyun alanları, egzersiz alanları, spor tesis binası, biyolojik gölet de bulunacak. Bahçeye, Himalaya Huşu, Kadın Tuzluğu, Fare Kulağı, Kanarya Gülü, Yalancı Çınar, Duman Ağacı gibi bitkiler de dikilecek.

TOKİ, GATA’ya Millet Kıraathanesi yapıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  İşgal altındayız başka açıklaması yok bunun

 2. 2 ay önce

  Siyasal islam, kendinden bekleneni yapıyor, tersini düşünmek saflıktır… Türkiye’nin çok zor bir biçimde düze çıkmasının temel gerek ve şartının, siyasal islamın tasfiyesi olduğunu farkedemeyenler, hala seçimden, yarım düzineli masanın adayından, hala anlamsız bir şeylerden bahsediyorlar ve bazıları da bu masallara inanabiliyor ne yazık ki!? Öncelikle siyasal islam nasıl tasfiye edilecek, onu düşünmek gerek!!!

 3. 2 ay önce

  Hulisi Akar, Akapelilerle okeye döner artık.

 4. 2 ay önce

  Uzun yılardan bu yana israf makinası gibi çalışıyor bu kuruluş.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!