Toplu tecavüz davasında skandal devam ediyor

featured

İsrailli 12 kişinin tecavüzüne uğradığını öne süren ardından bu iddiasını geri çeken İngiliz kadınla ilgili davada karar açıklanmış ve genç kadın suçlu bulunmuştu. Davada yeni bir gelişme daha yaşandı.

Geçtiğimiz yaz, 19 yaşındaki İngiliz turist Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde bir eğlence merkezinde 12 İsrailli erkeğin tecavüzüne uğradığını iddia ederek polise suç duyurusunda bulunmuştu.

İddiaya göre askerlik öncesinde kutlama yapmak isteyen 12 kişilik İsrailli grup, Ayia Napa’ya gelmiş ve eğlendikleri mekanda İngiliz turistle tanışmıştı. Turist kadın ile 12 genç bir otele geçmiş sonrasında ise polise giderek, “toplu tecavüze uğradım” diyerek şikayette bulunmuştu.

Şikayetin ardından gözaltına alınan 12 İsrailli turist mahkemeye çıkarılmış ve İsrail hükumeti olayı yakın takibe almıştı. Olay İngiltere ve İsrail arasında kısa süreliğine diplomatik kriz çıkarmıştı.

19 yaşındaki İngiltere vatandaşı kadının daha sonra şikayetini geri çekmesinin ardından Güney Kıbrıs mahkemesinin kadını “toplumu yanıltmaktan” suçlu bulması İngiltere’de protesto ediliyor.

Güney Kıbrıs’ta mahkemenin toplu tecavüze uğradığı iddia edilen İngiliz kadını yalancılıkla suçlamasının yankıları sürerken kadının vücudundaki çürük izleri İngiliz medyasında yayınlandı.

Genç kız suçlu bulunmasının ardından 1 yıl hapis cezası aldı. Pataloglar ise genç kızın hapse girerse intihar etme olasılığı olduğu yönünde uyarılarda bulunuyor.

VÜCUDUNDAKİ ÇÜRÜKLER İLK KEZ ORTAYA ÇIKARILDI

Genç kızın olaydan sonra vücudunda meydana gelen 35 çürük izi İngiliz medyasında ilk kez yayımlandı.

‘ÇÜRÜK İZLERİ DENİZ ANASI YÜZÜNDEN’

The Sun, Güney Kıbrıslı hakimin, vücuttaki bu çürükleri tecavüz nedeniyle değil, genç kızın denize girdiği sırada deniz anası sokması nedeniyle oluştuğunu ifade etmesini büyük bir skandal olarak nitelendirdi. Uzmanlar böyle bir durumun mümkün olamayacağını ifade ediyor.

Twitter’da başlatılan kampanyaya, karşılaştığı baskılar sonucu ifadesini değiştirmek zorunda kaldığını söyleyen kadının annesi de katıldı. Kadının annesi BBC’ye yaptığı açıklamalarda Güney Kıbrıs’a yönelik boykotu desteklediğini, Aya Napa’nın turistler için güvenli bir yer olmadığını söyledi.

‘HALÜSİNASYONLAR GÖRMEYE BAŞLADI’

Anne, kızının travma sonrası stres bozukluğu yaşadığını söyledi. Genç kadın, hipersomniya nedeniyle kızının günde 18 ila 20 saat uyuduğunu, halüsinasyonlar görmeye başladığını ifade etti: “Bir an önce İngiltere’ye getirilip tedavi altına alınması gerekiyor.

Toplu tecavüz davasında skandal devam ediyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!