TRT eski başspikeri Cihangir Göker hayatını kaybetti

featured

TRT’nin emekli başspikerlerinden Cihangir Göker, Ankara’da yaşamını yitirdi. Göker, 29 Haziran Pazartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak.

TRT Ankara Televizyonu’nda 31 Ocak 1968’de yayınlanan ilk program olan tarihçi Afet İnan’ın hazırladığı “Atatürk ve Devrimleri”nin sunuculuğunu üstlenen Göker, 41 yıllık mesleğinden emekli olduktan sonra Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon eğitimlerinde hoca olarak görev aldı.

Türkçenin önemini ömrü boyunca öğrencilerine, izleyicilerine anlatmaya çalıştı. ‘Dilini kaybeden milletlerin yok olmaya mahkum olduklarını’ ve her Türk gencinin evinde mutlaka  Türk Dil Kurumunun Türkçe sözlüğünü bulundurmasını öğütleyen Cihangir Göker, hayata gözlerini yumdu…

Her Türk gencinin evinde mutlaka Türk Dil Kurumunun Türkçe sözlüğünü bulundurmasını öğütleyen Cihangir Göker’in naaşı 29 Haziran Pazartesi günü Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

Usta spiker Göker’in vefatını öğrenen TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren de üzüntüsünü sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaştı; “TRT’nin önemli isimlerinden emekli başspikerimiz, diksiyon ve etkili konuşma sanatının duayen ismi Cihangir Göker hayata veda etti. Türkçenin doğru kullanımı için çok çalıştı, birçok insan yetiştirdi. Mekânı cennet olsun.”

TRT eski başspikeri Cihangir Göker hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!