TRT Haber’de yeni görevlendirme

featured

TRT Haber’in yeni Haber Koordinatörü Ahmet Görmez oldu. Kulislerde, Görmez’in, Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık ve başbakanlık döneminde yanından ayırmadığı basın müşaviri Osman Sert’e yakın olduğu iddia ediliyor.

TRT Haber’in yeni Haber Koordinatörü belli oldu. MedyaRadar’ın özel haberine göre, yaklaşık 5 aydır boş olan göreve, uzun yıllar muhabir ve haber sunucusu olarak ekranda bulunan gazetecilerden Ahmet Görmez getirildi.

TRT’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın atanmasıyla başlayan yenilenme süreci kurum içerisine yansımıştı.

Kanal koordinatörü Yahya Bostan’ın yanısıra birçok üst düzey isim TRT Haber’e veda ettiğini duyurmuştu.

OSMAN SERT’E YAKINLIĞIYLA BİLİNİYOR

Ahmet Görmez, Dışişleri Bakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu’nun basın müşavirliğine getirilen Osman Sert’e yakın olduğu iddia ediliyor. Osman Sert, Davutoğlu’nun Başbakan olmasının ardından da Başbakanlık basın müşaviri oluyor. Görmez de 2014 yılında Dışişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği görevine getiriliyor ve 3 yıl bu görevi yürütüyor. Ahmet Görmez’in bu göreve getirilmesinde Osman Sert’in etkili olduğu öne sürülüyor.

AHMET GÖRMEZ KİMDİR?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nden mezun oldu.

TRT ve CNN Türk’te çalışmalar yaptı. Çeşitli uluslararası basın kuruluşlarına Fixer ve Muhabir olarak görev yaptı. ANKA Haber Ajansı’nda Diplomasi Muhabiri olarak basın kartını aldı.

İngiltere’ye giderek City University’de Uluslararası Gazetecilik Yüksek Lisansı’nı tamamladı. “Çatışma Bölgelerinde Habercilik” eğitimi aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra ATV’de Diplomasi Muhabiri olarak işe başladı. Yine Diplomasi Muhabiri olarak A Haber’in kurucu ekibinde yer aldı. Kuzey Irak, Libya, Afganistan, Suriye gibi çatışma bölgelerinde görev yaptı. 2014’te İsrail’in Gazze’ye yönelik son saldırısında bölgeye giren ilk TV ekiplerinin arasında yer aldı.

2014 yılında Dışişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği görevine getirildi. 3 yıl bu görevi yürüttü. Eylül 2017 itibariyle de TRT Dış Haberler Müdürlüğü’nü üstlendi.

Ahmet Görmez, şimdi de TRT Haber Haber Koordinatörlüğü görevini üstlenecek.

TRT Haber’de yeni görevlendirme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!