TRT’de Alişan ile profesör şeytan aradı!

TRT 1’de yayınlanan Alişan’ın sunduğu programda seccadede şeytan figürü arandı. Prof. Dr. Ali Akpınar, seccadelere şeytan figürlerinin konduğunu öne sürdü.

featured

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Alişan ile Hayata Gülümse’ programında, bir seccade motifinde ‘şeytan’ görüntüsü arandı. Ekrana verilen bir seccadenin motiflerini yorumlayan Prof. Dr. Ali Akpınar ile Alişan, bir motif için ‘şeytan ‘benzetmesi yaptı.

İlahiyatçı Prof. Dr. Ali Akpınar, “İslam’a göre manzara, deniz resminde sakınca yok ama hayvan ve insan gibi canlı resimlerini evlerimize asmaktan da uzak duracağız. Hele hele ibadet ettiğimiz yerlerde, halılarda olsun, seccadelerde olsun, elbiselerimizde olsun uzak duracağız. Şimdi seccadelere bunlar konuyor.” dedi.

Seccade üzerindeki motifi gösteren Alişan, “Bunu çok fazla seccadede görüyoruz ama buradan bakınca şeytan gibi. Bu baya iskelet gibi şeytan” ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı Akpınar ise, “Böyle bir seccadede namaz kılmak caizdir ama mekruhtur. Bunlara karşı dikkatli olmamız lazım. Burada kasıt var. Müslümanlara nasıl sızabilir? Şeytan fitliyor birilerini. İnsanlar da şeytanın emrinde bunları yapıyorlar. Bunlar namazımızın sevabını azaltan şeylerdir.” diye konuştu. Alişan’ın yorumu ise, “Tehlikeli seccadeler” oldu.

TRT’de Alişan ile profesör şeytan aradı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!