TSK’da ‘türban emri’ soruşturması

Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun, tarafından yayımladığı belirtilen emirle, müdürlükte görev yapan subay astsubay ile misafirlerin türban takmasını sakal bırakmasını yasakladı. Milli Savunma Bakanlığı ise Albay İlhan Coşkun’u görevden alarak hakkında soruşturma başlattı.

featured

Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun, 6 Eylül’de görevde olduğu askeri bölgede türbanı ve sakalı yasaklayan bir emir yayımladı.

Kurum içerisinde yayımlanan emirde, “Müdürlükte görev yapan tüm personelin, lojmanlarda ikamet eden subay astsubay ve aileleri ile bunları ziyarete gelen misafirlerin ve iş takibine gelen şahısların türban, çember sakal, topuklara kadar uzanan pardösü vb. ideolojik amaç simgeleyen çağ dışı kıyafetler ile fabrika müdürlüğe girmesine ve komutanlık içerisinde gezmesine müsaade edilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

Sabah’tan Ali Altuntaş’ın haberine göre, emirle ilgili Milli Savunma Bakanlığı soruşturma başlattı. Albay İlhan Coşkun “sehven imzaladım” dedi ancak bakanlık tarafından açığa alındı.

TSK’da ‘türban emri’ soruşturması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. hahaha Seçim öncesi yine mağdur edebiyatı yapmak için eylem bunlar.. araştırsınlar herif kesin cemaate üye çıkar ..

 2. 2 hafta önce

  komutanım varolun…

 3. 2 hafta önce

  180 milyon hüppppp cukka.. Ohhh türbülanss…

 4. 2 hafta önce

  Bu kafadan kurtulun artık. Yıl olmuş 2022

  Cevapla
 5. 2 hafta önce

  Sarık, çarık, cübbe, potur, çarşaf, ferace, fes, kavuk, peçe, tespih; önemli şeyler. Olmazsa olmaz. Müslüman bir ordu bunlarsız bir hiçtir. Kumandan yanlış yapmış. Sehven imzaladım demesi ise ayrı bir facia.

  Cevapla
 6. 2 hafta önce

  Dudukanit da yaptiydi boyle, cakma mihtiralar falan. Emekli olduktan sonra altina audi cektiler milletin parasiyla. Hepsi danisikli dovus.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!