TTB heyetini ağırlayan Kılıçdaroğlu, TSK’ya ‘kimyasal’ iftirası atan Fincancı’ya selam gönderdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde TTB heyetini kabul etti. TTB 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, Kılıçdaroğlu’nun Şebnem Korur Fincancı’ya, 'selam ve saygılarını' gönderdiğini belirtti.

featured

Türk Orusuna “kimyasal” iftirası atan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı‘nın tutuklanmasına CHP’den tepki gelmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TTB heyeti ile KESK temsilcilerini partisinin genel merkezinde ayrı ayrı ağırladı.
TTB 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yaklaşık bir saat süren görüşmenin içeriğini anlattı. Görüşmede, MHP’nin TTB’nin isminden ‘Türk’ ifadesinin çıkarılması için verdiği kanun teklifini, meslek örgütlerine yönelik iktidarın bir adımı olarak değerlendirdiklerini kaydeden Ökten, “Özellikle Şebnem Korur Fincancı hocanın haksız, hukuksuz ve antidemokratik bir biçimde tutuklanması sürecini anlattık” dedi.

“Kimyasal silah kullanıldığı” iftirası üzerine tutuklanan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya, Kılıçdaroğlu’nun ‘selam ve saygılarını’ gönderdiğini belirten Ökten sözlerini şöyle sürdürdü: “Şebnem Hoca’nın yaptığı açıklamayı, ‘bir adli tıp hekimi ve insan hakları savunucusu olarak yaptığını ama açıklamasında böyle bir iddia var ise araştırılması gerektiğini’ söylediğini aktardık. İçerisinde TSK veya herhangi bir kurumu hedef alan kelimenin olmadığını da belirttik. Burada hedefin, Şebnem Hoca üzerinden TTB olduğunu ifade ettik. Kılıçdaroğlu da, süreci bildiğini, takip ettiğini, iktidarın oluşturmaya çalıştığı hava gibi bir durumun olmadığını söyledi. Bunların, tüm muhalefete bir saldırı olduğunu belirtti. Ancak iktidar değişikliği ve daha demokratik bir yönetimle sorunların çözülebileceğini söyledi.”

NE OLMUŞTU?

Fincancı, terör örgütü PKK’nın kanalında katıldığı canlı yayında, Türk Silahlı Kuvvetlerini ‘kimyasal silah’ kullanmakla suçlamıştı.

Teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyen Fincancı, “Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz.” diye konuşmuştu.

Fincancı, Türkiye’nin derin bir soruşturmaya tabi tutulması gerektiğini de savunmuştu.

Fincancı, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanmıştı.

TTB heyetini ağırlayan Kılıçdaroğlu, TSK’ya ‘kimyasal’ iftirası atan Fincancı’ya selam gönderdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Cumhuriyeti yıkma görevinin kuran parti tarafından yerine getirilmesinde yol alınıyor.

 2. 2 hafta önce

  CHP yönetimi derhal lağvedilip temizlenmesi şart, bu yeni model yönetim sadece akp yi ayakta tutmakla mükelleftir, Türkiye’ye zarar veriyorlar planlı bilinçli.

 3. 2 hafta önce

  CHP yi ne yazık ki hdp nin kuyruğu yaptılar.

 4. 2 hafta önce

  Azıcık delikanlı olun da “dedim” deyin. “Onu kastetmedik, bunu şöyle demek istedik” diye kıvırıp durmayın tabipler birliği. Bakın Türk’e pusu kurulmaz, Türk hafife alınmaz, Türk denince susulur. Bunları zor yoldan öğreniyorsunuz işte.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!