Tufan Türenç hayatını kaybetti

77 yaşındaki gazeteci Tufan Türenç bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Türenç bu sabah hayatını kaybetti.

featured

Tufan Türenç, 1968’de Milliyet Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. 18 yıl boyunca Milliyet’te çalışan Tufan Türenç, 1986’da Milliyet’ten ayrıldı ve Güneş Gazetesi’ne geçti. İki yıl sonra, 1988’de Hürriyet’e geçen Türenç, yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

TUFAN TÜRENÇ KİMDİR?

Gazeteci, yazar Tufan Türenç, 1945 yılında Yenişehir, Bursa’da dünyaya gelmiştir. Beş yaşına kadar babası ihtisas için İstanbul Akasaray’da Hastanede olduğundan 1950 yılına kadar İstanbul’da yaşamış ve sonra Afyon’a tayin olmuştur.

Afyon Dumlupınar İlk Okulunda okuyan Tufan Türenç, ilk okuldan sonra yatılı olarak okuduğu İstanbul Saint Benoit Fransız Lisesinden 1964 yılında mezun olmuştur.

İlk başlarda Nişantaşı’ndaki özel eczacılık okuluna kayıt yaptıran yazar burada bir yıl okuduktan sonra Fındıkzade’de Gazetecilik Okuluna girmiş ve Gazetecilik Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Gazetecilik mesleğine 1968 yılının sonlarına doğru stajyer muhabir olarak Milliyet gazetesinde başlamıştır. 1986 yılına kadar burada çalışmıştır. 1986 yılında Güneş Gazetesine geçmiş, iki yıl sonra da Çetin Emeç’in başında bulunduğu Hürriyet gazetesine geçmiştir.

Gazeteciler Cemiyet üyesi ve Fenerbahçe Kongre üyesi olan Tufan Türenç, Hürriyet gazetesi yazı işleri müdürü ve 1992 yılından bu yana köşe yazarlığı yapıyordu.

Tufan Türenç hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!