Turgut Altınok’tan Mustafa Akıncı’ya Barış Pınarı tepkisi

featured

Barış Pınarı Harekatı’na tepki gösteren Mustafa Akıncı’ya tepki dinmiyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da Akıncı’ya tepki gösterdi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı’nı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Altınok, “Daha dün Kıbrıs Barış Harekatı’nda omuz omuza bir kahramanlık mücadelesi verdiğimiz KKTC halkı ve her bir TÜRK evladının içi sızlamıştır.” dedi.

AKINCI NE DEMİŞTİ

Mustafa Akıncı, “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” ifadelerini kullanmıştı.

Akıncı’dan tepki çeken ‘Barış Pınarı’ açıklaması: Akan su değil kandır

KEÇİÖREN BELEDİYESİ’NDEN BARIŞ PINARI EYLEMİ

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye`nin tek yürek olduğu Barış Pınarı Harekatı için herkesi ev ve işyerlerine Türk bayrağı asmaya davet ederek, “Vatanı, milleti, devleti için 942 bin Keçiörenli sefer görev emrine hazır, ezanımız dinmesin, bayrağımız inmesin, Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ilelebet payidar olsun” demişti.

Turgut Altınok’tan Mustafa Akıncı’ya Barış Pınarı tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!