Turgut Özal’ın oğlu TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal’dan Mansur Yavaş sürprizi

Turgut Özal'ın oğlu ve yeni kurulan TEK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Özal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması halinde destek vereceklerini söyledi. Özal, "Biz hiçbir partiye mesafeli değiliz. Cumhur İttifakı'ndan teklif gelirse işbirliği yapabiliriz. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ayırt etmiyoruz. Bizim koltuk makam sevdamız yok" ifadelerini kullandı.

featured

BBN Türk TV’de Tarkan Kaleli’nin konuğu olan eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu ve yeni kurulan TEK Parti’nin Genel Başkanı Ahmet Özal, cumhurbaşkanlığı seçiminde destek verecekleri ismi açıkladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın aday olması için göreve çağırdığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili gelen soruya Özal, “Mansur Bey siyasete çok bulaşmayan, kendi işini yapan düzgün bir insan. Ben kendisinin bu karışık siyasi ortamda kendisine yakıştırılan adaylığa konuşmaması cevap vermemesi Ankara Belediyesi ile ilgili çalışıyorum demesi doğru bir mekanizmadır. Eğer aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz” ifadelerini kullandı.

“TEK Parti hangi ittifakta yer alacak?” sorusu üzerine Özal, “Biz hiçbir partiye mesafeli değiliz. Cumhur İttifakı’ndan teklif gelirse iş birliği yapabiliriz. Cumhur İttifakıMillet İttifakı ayırt etmiyoruz. Bizim koltuk makam sevdamız yok” diye konuştu.

Turgut Özal’ın oğlu TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal’dan Mansur Yavaş sürprizi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 6 ay önce

  Teklif gelmezse “Baba’mı ittifaklar öldürdü.” diyecek.

 2. 6 ay önce

  Davutoğlu’nun da hiiiç koltuk hırsı yoktu… Milleti salak mı zannediyorsunuz?

 3. Bu şarlatanların sonu gelmeyecek mi bu ülkede? Koltuk sevdası yokmuş. Biz senin babanı da amcanı da biliriz.

 4. 6 ay önce

  bir bu eksikti siyasette.

 5. 6 ay önce

  ya birak, koltuk makam sevdasi yokmusmus. hicbir partiye mesafesi olmamak da ayri bir omurga belirtesi. hdp ile gir secime.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!