Türk bayraklı balonları patlatma yarışması! Çifte soruşturma açıldı

Mersin’in Bozyazı İlçesi’ndeki Kaledibi Şehit Turan Kılıç İlkokulu’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında üzerinde Türk bayrağı bulunan balon patlatma oyunu oynandı. Sosyal medyada tepki çeken görüntülerle ilgili savcılık ve kaymakamlık soruşturma başlattı.

featured

Mersin‘in Bozyazı İlçesi’nde bulunan Kaledibi Şehit Turan Kılıç İlkokulu’nda, 23 Nisan kutlama programı sırasında üzerinde Türk bayrağı olan balon patlatma oyunu oynandı. Öğrenciler çalınan Çekirge parçası eşliğinde üzerinde ay yıldızlı balonları patlatma yarışması düzenlendi. Sosyal medyada büyük tepki çeken skandal görüntüyle ilgili idari ve cezai soruşturma başlatıldı.

ÇEKİRGE PARÇASI EŞLİĞİNDE

Bozyazı ilçesinde bulunan Kaledibi Şehit Turan Kılıç ilkokulu’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için sabah saatlerinde kutlama programı düzenlendi. Programın ilerleyen bölümünde hoparlörden çalınan Çekirge parçası eşliğinde balon patlama oyunu oynandı. Ortaya atılan ve üzerinde Türk bayrağını temsil eden ay yıldız bulunan balonlar, bir öğretmenin verdiği komutla patlatılma gösterisi düzenlendi. Öğrenciler etrafta toplanan veliler, arkadaşlarının gözleri önünde yerdeki balonları tekmeleyerek patlatmaya çalıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖRDÜ

Türk bayraklı balon patlatma oyunu ile ilgili görüntülerin sosyal medya hesaplarından paylaşılması büyük tepki gördü. Çok sayıda vatandaş görüntüleri skandal olarak nitelendirirken, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

‘ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR’

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre, 1996 yılında Bingöl’de 27 arkadaşı ile birlikte şehit edilen Turan Kılıç’ın, Bozyazı’da yaşayan kardeşi Adem Kılıç da skandal görüntüye tepki gösterdi. Görüntüleri izlediğini belirten acılı kardeş Adem Kılıç, “Hiç hoş bir görüntü değil. Bu görüntü ile şehitlerimizin kemiklerini sızlattılar” demekle yetindi.

ÇİFTE SORUŞTURMA AÇILDI

Olayla ilgili Bozyazı Kaymakamlığı’nın idari yönden, Cumhuriyet Savcılığı’nın ise cezai yönden çifte soruşturma başlattığı öğrenildi.

Türk bayraklı balonları patlatma yarışması! Çifte soruşturma açıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 9 ay önce

  normal balon olsaydı eyvallah FAKAT üzerinde ay yıldız olan rengi de kırmızı olan balonlarla yapılan bu şey bir oyun değil net biçimde bayrağa yapılan bir hakarettir. Art niyetli davranıştır.

 2. Bu, bilinçsizce yapılacak bir şey değil…kesinlikle takip edilmeli, hangi PKK yılanı sinsice nereye sızmışsa bulunmalı ve ağır cezalandırılmalı..

 3. 9 ay önce

  Bu çocukları yetiştiren insana da sormak gerek vatanseverlik aşılamadan nasıl çocuk yetiştiriyor diye. Bir çocuğun bayrağına saygısı olmaz ise böyle şeyler de yapar, bayrağını sevmeyi öğretin

 4. 9 ay önce

  Sinir uçlarimizla oynuyorlar son gunlerde.

 5. 9 ay önce

  Ölü yıkayıcıları okullara müdür yaparsan olacağı budur. Ulusal duygu yoksunu, ulusal bilinç yoksunu, bayraksız, vatansız yapışık ağızlı herifler okullarda müdür. At önüne seccadeyi yatsın kalksın başka bir şey bilmezler! O balonlara müdür kendi resimlerini bastırsaydı ne kadar eğlenirdi çocuklar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!