Türk denizcilerin bulunduğu gemi 15 saat sonra kurtarıldı

Aden Körfezi Yemen açıklarında iletişimi kesilen ve kaçırıldığı ortaya çıkan Central Park şirketine ait tanker ve personel, 15 saatin ardından kurtarıldı.

featured

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kaptan Aydın Hasırcı ve 4’üncü Kaptan Okan Yüksel’in de görev yaptığı Central Park isimli geminin, Yemen açıklarında seyir halindeyken irtibatın kesildiği belirtildi.

‘İLETİŞİM KESİLDİ’

Sabah saatlerinden itibaren iletişim kurulamayan geminin kaçırılmasından endişe edildiği belirtilen açıklamada, “Zodiac Maritime firmasına ait Central Park isimli kimyasal tanker, Aden Körfezi Yemen açıklarında seyir yapar iken bu sabah saatlerinden itibaren iletişim kesilmiş olup geçen süre zarfında temas kurulamamıştır. Geminin kaçırıldığı değerlendirilmektedir. Gemide Türk denizcilerimiz Kaptan Aydın Hasırcı ve 4’üncü Kaptan Okan Yüksel görev yapmakta olup ilgili şirket başta olmak üzere tüm birimlerle sürekli iletişim sağlanmaktadır. Konu, Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir” denildi.

15 SAAT SONRA KURTARILDI

Aden Körfezi Yemen açıklarında iletişimi kesilen ve kaçırıldığı ortaya çıkan Central Park şirketine ait tanker ve personel, 15 saatin ardından kurtarıldı. Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafıdnan konu hakkında yapılan açıklamada, “Liberya bayraklı Central Park tankerinin, şirketi ve Türk mürettebatı ile AAKKM tarafından görüşme sağlanmış olup geminin 15 saat alıkonması sonrası kurtarıldığı ve tüm personelin iyi olduğu öğrenilmiştir” denildi. (DHA)

 

Türk denizcilerin bulunduğu gemi 15 saat sonra kurtarıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!