Türk lirasını klozete atan fenomen hakim karşısında

Sosyal medya hesabından 100 lirayı klozete attığı anlara ait görüntüleri paylaşan sosyal medya fenomeni Mika Can Raun ilk kez hakim karşısına çıktı. Mika Can Raun savunmasında, "Atatürk'ün hatırasına bir kastım yoktur. Devletin egemenlik alametlerini aşağılamaya yönelik bir kastım olmamıştır. Suçu kesinlikle kabul etmiyorum" dedi.

featured

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, 100 lirayı klozete atarken çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Hakkında 7 yıl 6 aya kadar hapsi istenen Mika Can Raun ilk kez hakim karşısına çıktı.

Anadolu 43. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Mika Can Raun (Mikail Can Kurnaz) ve avukatı katıldı.

‘ATATÜRK’ÜN HATIRASINA BİR KASTIM YOKTUR’

Sanık Mika Can Raun savunmasında, “Bugüne kadar hayatımda siyasi ve politik bir davranışım olmadı. Bu amaçla sosyal medyada bir paylaşım yapmadım. İddiaya konu olayın yanlış anlaşıldığını anlayınca hemen videoyu kaldırdım ve olaya ilişkin açıklama yaptım. Hiçbir şey düşünmeden yaptım. Şöyle ki zaten parayı tuvalete atmadım. İnsanlar da bu durumu biliyordu. Atatürk’ün hatırasına bir kastım yoktur. Devletin egemenlik alametlerini aşağılamaya yönelik bir kastım olmamıştır. Suçu kesinlikle kabul etmiyorum. Videonun sonunda söylemiş olduğum düşüncede de herhangi bir suç kastım yoktur. Daha öncesinde de benimkinden daha farklı açık ve net parayı aşağılayan paylaşımlar yapılmıştı; ancak bana yapılan gibi gözaltı kararı verilmedi. Dava da açılmadı. Öncelikle beraatımı aksi halde hakkımda lehe olan bütün hükümlerin uygulanmasını talep ederim. Hakkımda ceza verilirse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul ediyorum” dedi.

Mahkeme sanık Mika Can Raun’un adli kontrol şartının kaldırılmasına karar vererek, duruşmayı ertelendi.

İDDİANAME

Mika Can Raun’un, ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ ve ‘Devletin Egemenlik alametlerini alenen aşağılama’ suçlarından 2 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

İşte o görüntüler…

Türk lirasını klozete atan fenomen hakim karşısında

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!