Türk lirasını yırtan yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı

Sosyal medyada yabancı uyruklu bir şahsın Türk lirasını (TL) yırtıp, "Bu para değil" demesi tepki topladı. Olayın Ankara'da yaşandığı belirlenirken Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri parayı yırtan şahıs ve bir arkadaşını yakaladı. Emniyetten, "Mogadişu doğumlu Finlandiya vatandaşı 2 şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlem başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.

featured

TikTok’ta yabancı uyruklu bir kişinin paylaştığı video gündem oldu. Türk Lirası’nı aşağılayan şahıs için çok sayıda ihbar yapılmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Kameraya yansıyan o anlarda yabancı uyruklu bir şahsın Türk Lirası’nı yırtarak, “Bu para değil” dediği görüldü.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan skandal videonun gündem olması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Emniyetten yapılan açıklamada şahsın yakalandığı ve yasal işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle:
“29.11.2022 günü bir sosyal medya platformunda Türk Lirası’nı yırtarak paylaşımda bulunan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar neticesinde;

Olayı Erasmus Programı kapsamında 27.11.2022 tarihinde ülkemize yasal yollardan giriş yapan Mogadişu doğumlu Finlandiya vatandaşı 2 şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlem başlatılmıştır.”

Türk lirasını yırtan yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!