Türk mühendisler buldu: ‘Wattozz T61’ basit gibi görünüyor ama…

featured

Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilen ateşli silah modifikasyon sistemi Wattozz T61 silah aparatı, namludan alev çıkmasını ve geri tepmeyi önleyerek özellikle drone atışlarında tam isabet sağlamayı garantiliyor.

Tamamen yerli ve milli kaynaklarla, Albayraklar Savunma Sanayi tarafından geliştirilen ateşli silah modifikasyon sistemi Wattozz T61 silah aparatının susturucuya benzer bir dış görünüşü var.

Silahlarda geri tepme ve şahlanmayı önlemesinin yanı sıra, merminin çıkış hızını ve etki menzilini artırarak namlu alevini yok ediyor.

Sistem, kara savunmasının yanında silahlı “drone”larda kullanılan silahlara monte edilerek hedefe seri olarak isabetli atışlar yapılmasını sağlıyor.

Savunma sektörünün zor bir sektör olduğunun altını çizen “Albayraklar Group” Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, “6 yıldır bu sektörün içerisindeyiz. Bir çok proje geliştirdik. T61’i sektörde bir eksiklik gördüğümüzden dolayı geliştirdik. Drone’larda da kullanılacak aparatla şahlanmayı ve geri tepmeyi önledik. Ateşli drone’larda en büyük sıkıntı şahlanma ve geri tepmeydi. Bundan dolayı hedefe nokta atışı yapılamıyordu. Bir hedefe bir mermi atmak gerekirken 50-100 mermi atılıyordu. Şimdi bu aparatla nokta atışı yapılabilecek” diye konuştu.

ABD RUSYA ve ÇİN’DEN TALEP

Wattozz T61’e şimdiden ABD, Rusya ve Çin gibi ülkelerden patent alma teklifleri geldiğini anlatan Albayrak, “Ben patentini satma taraftarı değilim. Bu bizim akademisyenlerimizin, mühendislerimizin ürettiği bir milli projedir. Bu ürünün Türkiye’ye mal olmasını istiyorum. Bu arada tabi Ar-Ge çalışmaları bir maddiyat gerektiriyor. Devletten destek almadan kendimiz yaptık. Bu nedenle lisans hakkını, dost ülkelere vermeyi düşünüyorum. Wattozz T61 tüfeklerde yakaladığı üstün başarıyı tabancalarda da yakalayan dünyadaki ilk ve tek sistemdir”” diye konuştu.

 

Türk mühendisler buldu: ‘Wattozz T61’ basit gibi görünüyor ama…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!