Türk-Yunan sınır hattında ortak temizlik

EDİRNE’de, Meriç Nehri üzerinde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki köprü ayaklarında iki ülke ortak temizlik çalışması yapacak.

featured

İpsala Sınır Kapısı ile Yunanistan Kipi Sınır Kapısı arasında kalan ve iki ülkeye karşılıklı geçişi sağlayan köprünün ayaklarında biriken kütük ve ağaç dallarının ortak çalışmayla temizlenmesi için 9 Ocak 2023 tarihinde protokol imzalanacak. Protokolün ardından ekipler, 10 Ocak’ta ortak temizlik çalışması gerçekleştirecek.

 

 

İpsala Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, Kaymakam Ömer Sevgili başkanlığındaki heyet, Dedeağaç Bölge Vali Yardımcısı Dimitrios Petrovist ve beraberindeki heyetle sınır hattında bir araya geldi. Köprüde incelemede bulunan Türk ve Yunan heyetleri, köprü ayaklarında 8 yıl önce yapılan temizlik çalışmasının tekrarlanması konusunda görüş birliğine vardı. Kaymakam Sevgili, iki ülkeyi birbirine bağlayan köprünün üzerinden her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin geçtiğini belirterek, temizlik çalışmasının Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri ve Yunanistan’dan bir teknik ekip tarafından yapılacağını söyledi. 

Türk-Yunan sınır hattında ortak temizlik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!