Türkiye ile normalleşme görüşmeleri devam ederken Mısır’dan ‘Kıbrıs’ çıkışı

featured

Ankara-Kahire hattında normalleşme görüşmeleri devam ederken, Mısır Dışişleri Bakanı Türkiye’nin iki devletli çözüm planına karşı Rum yönetimini desteklediklerini belirtti.

Ankara ile Kahire arasında ‘Müslüman Kardeşler’ krizi üzerinden çöken ilişkileri tamir etmek için son dönemde görüşmeler devam ederken, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri’den ‘Kıbrıs’ açıklaması geldi.

Şükri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kıbrıs’ta BM gözetiminde yeni bir müzakere süreci olacaksa bu ancak iki eşit ve egemen devlet arasında yapılabilir” açıklamasını değerlendirdi. 

Sputnik’in haberine göre Rum yönetiminin dışişleri temsilcisi Nikos Hristodulidis tarafından ağırlanan Şukri’nin ortak basın toplantısında Ankara’nın iki devletli çözüm politikasını Mısır’ın reddettiğini söyledi.

Şukri, Kıbrıs’ta federasyon önerdi. 
 
Hristodulidis de ‘Türkiye’nin bölgeyi istikrarsızlaştırıcı dış politikasından duydukları derin endişeyi Şukri ile paylaştığını’ belirtti. İkili, ‘Doğu Akdeniz’de istikrarın korunmasının önemini’ vurguladı.
 

Türkiye ile normalleşme görüşmeleri devam ederken Mısır’dan ‘Kıbrıs’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 8 ay önce

  Bi akıllı olun. Buralarda bizim rızamız dışında nefes alamazsınız. Yanlış ata oynamayın. Bakın Etiyopya’da sizi ve ABD’yi yendik. Rönesans barajı su tutmaya başladığında Manavgat suyu için sıraya gireceksiniz.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  Darbe ile Mısır’ın başına gelen insanların Kıbrıs ile ilgili düşünce belirtmesi, yasa dışı olan her şeyi severler

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  herzaman derim mısır bizim ebedi düşmanımızdır.

  Cevapla
 4. Çok haklısın ancak öncelikle kendi ülkenin menfaatlerini düşünerek, Mısırlının bile kabul etmediği, Mısırdan çıkan bir düşüncenin peşinde koşup Mısırla takışmaya gerek yoktu, önemli olan etrafındaki kötülüklere karşı, yine etrafında seni destekleyecek ülkelerle iyi ilişkiler geliştirmektir, herkezle kavga edersen 1 tane destekleyicin kalmaz..
  Şu an rabia konuşulmuyor, dolar konuşuluyor, neden acaba..

  Cevapla
 5. 8 ay önce

  Mısır’a öfkelenerek elimize bir şey geçmeyeceğini öğrenmeliyiz. Mısır’ın önde gelen derdi Müslüman Kardeşler’e hiç yeri ve gereği yokken arka çıkarsanız başınıza bu gelir. Bu kafayla gittiğinizde Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik tehdit olan bölücü teröre arka çıkanlara nasıl kızabilirsiniz?
  Camdan evde oturan başkasının camına taş atmayacak.
  Başkasının yönetimi, rejimi ya da demokrasisi bizi neredeyse ilgilendirmemeli.
  Dış politikadaki yanlışların öznesini görmek için ülkeyi yönetenler aynaya bakarsa iyi eder.

  Cevapla
 6. 8 ay önce

  bu dalda koptu.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!