Türkiye, İsveç ve Finlandiya ile NATO üyelik sürecini görüştü

Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine mesafeli mesaj vermesi Türkiye'nin veto hakkını gündeme getirdi. Batı kamuoyunda ses getiren çıkışın ardından hükümetten vetodan vazgeçme sinyali veren açıklamalar geliyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile görüştü.

featured
service

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “NATO Dışişleri Bakanları Gayrıresmi Toplantısı marjında İsveçli ve Finlandiyalı mevkidaşlarımla Berlin’de görüştük.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, NATO toplantısına girmeden önce yaptığı açıklamada İsveç ve Finlandiya’nın PKK/YPG’ye çok açık destek verdiğini vurgulayarak, “Bu da halkımızın hissiyatını olumsuz yönde etkiliyor, gözümüzün önünde tüm uyarılarımıza rağmen. Dolayısıyla müttefik olacak bir ülke açıkça PKK/YPG’ye, her gün bize saldıran askerlerimizi, polisimizi şehit eden sivillerimizi şehit eden terör örgütüne destek vermemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya ile NATO üyelik sürecini görüştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 gün önce

    Yani, Sayın Bakan “çok açık destek” vermeyin, “diğerleri gibi el altından” destekleyin demek istemiş. “Pkk’yı göstermelik terör listesine alın, istediğiniz kadar silah, patlayıcı, lojistik sağlayabilirsiniz”

    • 6 gün önce

      Kemiksiz ve ilkesiz siyaset => önce biraz sızlanırsın sonra yola gelirsin. Umarım bu şekilde olmaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!