Türkiye şehitlerini uğurladı

Mersin'in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit düşen Dağlı, Çaldır, Arslan ve Mayendağı'nın cenazeleri toprağa verildi.

Türkiye şehitlerini uğurladı

Mersin'in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün şarampole devrildiği kazada şehit olan askerlerimiz son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit Er Mustafa Dağlı için bugün memleketi Tarsus'taki Ulu Cami'de tören düzenlendi. Mustafa Dağlı'nın (22) Türk bayrağına sarılı naaşı babaevinde helallik alınmasının ardından Ulu Cami'nin avlusuna getirildi. Cenaze törenine, şehidin annesi Raziye ve babası Ali Dağlı ile yakınları, Vali Ali İhsan Su, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile bazı milletvekilleri, kurum amirleri, askeri ve mülki erkan katıldı.

İl Müftüsü Şaban Kondi'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Dağlı'nın naaşı, tören mangasının omuzlarında taşınarak cenaze aracına konuldu. Şehit Dağlı'nın cenazesi, Tepeköy Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ER SAMET ÇALDIR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit er Samet Çaldır'ın (21) naaşı, Bursa'nın Yıldırım ilçesi Karapınar Mahallesi'ndeki babaevinin önüne getirilerek, helallik alındı ve dua edildi.

Çaldır'ın cenazesi daha sonra Osmangazi ilçesindeki Mihraplı Camisi'ne taşındı.

Cami bahçesinde öğle vakti kılınan cenaze namazına, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, milletvekilleri, siyasi partilerin yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenazesi, namazın ardından Hamitler Mezarlığı'nda defnedildi

ŞEHİT ARSLAN'IN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Dün akşam helikopterle getirildiği Kırıkkale'de Yüksek İhtisas Hastanesi morguna konulan şehit er Kerim Arslan'ın (21) naaşı, öğle vakti cenaze töreninin yapılacağı Sulakyurt ilçesi Şeyh Şami Camisi'ne getirildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Vali Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Ali Durmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ve vatandaşlar katıldı.

Protokol üyeleri, burada şehidin babası Osman Arslan ve diğer aile fertlerine başsağlığı diledi.

Şehidin annesi Güler Arslan da tabuta sarılarak, "Benim küçük askerim, ben sensiz şimdi ne yaparım? Evimin küçük askeri artık olmayacak. Beni de oğlumun yanına gömün." diye ağıt yaktı. Anneyi yakınları teskin etmeye çalıştı.

İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar'ın öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Çevrimli köyü mezarlığına defnedildi.

ŞEHİT MAYENDAĞI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait gasilhaneden alınan  er Caner Mayendağı'nın naaşı, Büyük Camisi avlusuna getirildi. 

Şehidin babası Levent Mayendağı ve annesi Güngör Göksert'i yakınları teskin etmeye çalıştı.