‘Türkiye Yüzyılı’ çalıntı iddiası… CHP’li Özel: Bizden kopyalandı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili “Kararı 6’lı masa verecek. Kemal Bey ufacık bir sorun olsa talepkâr olmak yerine fedakârlığı seçer” dedi. Özel, AKP'nin Türkiye Yüzyılı vizyon belgesinin CHP'nin “İkinci Yüzyıl'a Çağrı” beyannamesinin kopyası olduğunu savundu.

featured

Hürriyet yazarı Hande Fırat’a konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hepimiz aynı gemideyiz diyorlar ama düne kadar düşman hukuk uyguluyorlardı. Seçimlere 7 ay kala 20 yıldır yaptıklarını, özellikle de son 7 yıldır yaptıklarını bir söylemle değiştirdiklerine inandırmaları o kadar kolay değil” yorumunu yaptı.

Özel, AKP’nin “Türkiye’nin Yüzyılı” vizyonunun CHP’nin iki sene önce ilan ettiği ‘’İkinci Yüzyıl’a Çağrı’ beyannamesinin “doğrudan kopyası olduğunu” savundu.

Özel, “6’lı Masa iktidar olursa ne yapacak? Hesaplaşma mı yoksa helalleşme mi devrede olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“İntikam almayacağız. CHP, sosyal demokrat ve kurucu parti olduğu için zaten yapısal olarak intikam almaz. Cumhuriyet’i birlikte kurduklarımızın torunlarına vatan haini diyecek halimiz yok. Bir hesap görülecekse kanun dışı işler yapanlar şahsen bunun hesaplarını verecekler. Aileleri, yakınları, çevreleri değil.”

Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığı hakkında şunları söyledi:

“Kemal Bey’in pek çok açıklaması kişisel adaylık talebi olarak okunuyor oysa CHP’nin iktidar talebi olarak okunması lazım. Siyasetteki genel akışa göre CHP’nin içinde Genel Başkan’ın adaylığı konusunda neredeyse tam mutabakat var. Ancak kararı 6’lı Masa verecek. Kemal Bey ufacık bir sorun olsa talepkâr olmak yerine fedakârlığı seçer. İktidar ve yakınları ‘Aday niye belirlenmiyor?’ diye soruyorlar. Cumhur İttifakı bundan niye rahatsız? Acele ettiriyorlarsa, belirlemeyerek iyi bir şey yapıyoruz. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu tercih etmiyor, ondan çekiniyor.”

‘Türkiye Yüzyılı’ çalıntı iddiası… CHP’li Özel: Bizden kopyalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    CHP’ye ısrarla sosyal demokrat parti diye diye kurucu parti olmaktan siz çıkardınız. Bugünkü CHP’nin kurucu parti olmaktan söz etmesi abesle iştigalden öte tabanı aldatmaya yönelik söylemden ileri gitmez.

  2. 3 ay önce

    Vizyon ve Özgür Özel’li CHP…. var mı öyle bir kapasite ve kabiliyet? Hadi oradan be…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!