Türkiye’nin Sesi Partisi’nin yeni amblemi belli oldu

Bilgen, "Yeni amblemdeki 5 yıldızlı Anka kuşu küllerinden doğmayı temsil eder. Aynı zamanda karşılıklı buluşan 2 el toplumsal barışı temsil eder" dedi

featured
service

Eski Kars Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisinin kurucu başkanı Ayhan Bilgen, parti amblemlerini “Anka kuşu” olarak değiştirdiklerini açıkladı.

Bilgen, partisinin Kars il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, partinin kuruluşunun ardından İzmir’den sonra Kars’ta da teşkilatlandıklarını söyledi.

Parti amblemlerinin değiştirilmesi talebi sonrasında gerekli düzenlemeyi yaptıklarını ifade eden Bilgen, partilerinin yeni ambleminin “Anka kuşu” olduğunu kaydetti.

Türkiye Altınçağ Partisi ile gerçekleştirdikleri birleşme sonrası da Türkiye’nin Sesi Altınçağ Partisi olarak hukuki süreci tamamladıklarını aktaran Bilgen, “Yeni amblemdeki 5 yıldızlı Anka kuşu küllerinden doğmayı temsil eder. Aynı zamanda karşılıklı buluşan 2 el toplumsal barışı temsil eder ki bizim güvercini tercih sebebimiz de oydu. 5 yıldız da parti programımızdaki 5 ilkeyi yani özgürlüğü, eşitliği, demokrasiyi, hukuk devletini ve dayanışmayı ifade ediyor. Dolayısıyla artık bizim bir amblem sorunumuz yok. Biz bütün sorunları siyasetin konuşarak çözebileceği kanaatindeyiz. Bunun için bir hukuki sürece bizce gerek yoktu” dedi.

Türkiye’nin Sesi Partisi’nin yeni amblemi belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. İyi de doktor bizim kendi mitlerimiz kendi destanlarımız var.Biz,Türk,hiç kül olmadık.Külden doğmayız yani.Kor gibi mütemadiyen yanarız biz.Ne zaman nerede nasıl kiminle kimin tepesine ineceğimize biz karar veririz.Bizim Bozkurt’umuz,Börü’müz,Anadolu Kartalı’mız var.Anka kuşuda güzel tabi ama romanlarda o dediğin.Seninki Alman’ın Yeşiller Partisi olmuş.Koş çağır şu Cem denen işbirlikçiyi.Kafadan yakışır.

  • 2 hafta önce

   Turk sembollerini kullanmazlar bu partinin kurucusu eski HDP li

  • 2 hafta önce

   ‘Ne zaman nerede nasıl kiminle kimin tepesine ineceğimize biz karar veririz.’ demekkı toz kondurmadıgınız ABD nın sırası gelmemıs daha!!!.

   Cevapla
   • Zımba niyet okuyup hükümü de erken vermişsin.Normal.Anomide boğulan her şuursuzun beklenen tepkisi.Sıraladığım hususun içinde-fikri olarak- elin gavuru yok.Kuramıyor musun ki kader ve irade için sadece kendi cevherine güvenmek esastır?

    Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Anka kusuymus. Bu bildigin arnavutluklularin yaptigi sozde kartal sembolu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!