Türkiye’ye karşı ‘modern silahlanma’ çağrısı

featured

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığından endişe duyduğunu belirten Rum Başpiskoposu II. Hrisostomos, Rum hükümetine seslenerek, ‘Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki ilerlemesinin durdurulması için Rum Ordusu’nun ‘modern silah sistemiyle donatılmalı’ dedi.

Güney Kıbrıs’taki Rum Başpiskoposu II. Hrisostomos, Rum Yönetimi’nin yeni atanan Savunma Bakanı Charalambos Petrides ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, “Eğer Kıbrıs’ın (Rum kesimi) güçlü bir ekonomisi olursa ve modern silah sistemiyle silahlandırılırsa, Türkiye karşı başedebiliriz.Böylelikle Türkiye silah sistemimizden dolayı bizimle kolayca baş edemeyeceğini bilecek” dedi.

TÜRKİYE’NİN AKDENİZ’DEKİ VARLIĞINA KARŞI SAVUNMA

Rum Savunma Bakanı ile sürekli temas halinde olacaklarını söyleyen II. Hrisostomos şöyle devam etti: “Adayı Türkleştirmeyi hedefleyen Türkiye’ye karşı savunmamızın güçlendirilmesi bizi ilgilendiriyor. Tanrının yardımıyla ulusal sorunlarımız için daha iyi günlerin gelmesini umuyoruz. Bu konuda net düşüncelerim var. Eğer Kıbrıs’ın güçlü bir ekonomisi olursa ve modern silah sistemi ile silahlandırılırsa, o zaman Türkiye güçlü silah sistemimiz nedeniyle durumun üstesinden gelemeyeceğini bilecek. Ancak Türkiye ile bu şekilde başa çıkılır”

SAVUNMA BAKANI KİLİSEYE TUTUNDU

Rum Savunma Bakanı Petrides da “Bize düşen görevi yapacağız ve yarına Kıbrıs Helenizm’i için daha iyi bir gelecek için ilerleyeceğiz. Kıbrıs Kilisesi liderini ziyaret etmek ve tüm sıkı ilişkileri korumak görevimizdir ve bu mücadelede birlikte duruyoruz” diye konuştu.

Türkiye’ye karşı ‘modern silahlanma’ çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  komsuluk iliskilerinde iyi gecinme vardir……….. tehditin oldugu yerde ……….. iki komsudan biri……… mahalleyi terk etmek zorunda kalir…….tabiatin degismeyen kanunuuuudur buuuuuuuuuuu

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bizdeki çocuk tecavuzculerinin hiristiyan versiyonu bir zavallı… O silahları sana yedirirler papaz!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Siz Sahtekar Dinciler bir birinizi durdurun !! başlangıç olarak büyük bir gelişme olur.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!