TürkNet’ten internet ücretine büyük zam

TürkNet, internet ücretlerinde fiyat artışı kararı aldığını duyurdu. İki ay içerindeki zam oranı yüzde 80'e dayandı.

featured

Son dönemlerde vatandaşlara gelen peş peşe zam kararlarına bir yenisi daha eklendi. Yapılan açıklamaya göre TürkNet internet ücretlerin yüzde 80 oranında zam yaptı. Zam kararı sonrasında tepkiler gecikmezken, çok sayıda kişi abonelik iptal işlemi başlattı.

Geçtiğimiz ay zam yapmayı planladıklarını belirten TürkNet zam kararını uyguladı. Buna göre 139,90 TL’lik internet ücreti 169,90 TL oldu. Zam kararının 1 Ağustos tarihi itibarıyla geçerli olacağı duyuruldu. Vatandaşlar bu zam kararına tepki gösterdi.

ALT YAPISINI KULLANANLARA ZAM YOK

Gelen bilgiye göre TürkNet GigaFiber altyapısını kullananlar için zam kararı geçerli olmayacak. İlerleyen zamanlarda GigaFiber altyapısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve bu yıl sonuna kadar fiber interneti 1 milyon haneye ulaştırmayı hedeflendirildiği açıklandı.

TürkNet’in almış olduğu zam kararı sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oldu. Çok sayıda internet kullanıcısının tepki gösterdiği açıklandı. Öyle ki çok sayıda kişi internet aboneliğinin iptali için işlem başlattı. Konu Türkiye’de gündem olmuş durumda.

TürkNet’ten internet ücretine büyük zam

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!