Türlerin tükenişi, Bill Gates ve ABD ordusu

featured

Çeviri/Analiz

John Rappaport (*)

Gen sürücüleri (Gene Drives) denen bir teknoloji var.

Soru şu: Bugün hangi türlerin neslini tüketmeliyiz?

Bill Gates ve ABD ordusu neden bu teknolojiyle ilgileniyor?

Bir gen güdümlü bilim adamı, “Bir planım var. Genleri manipüle ederek, insanların yaşadığı bir adada istilacı kemirgenlerin neslinin tükenmesini sağlayabiliriz” diyor.

Bir sonraki bölümünde, bir mesele ortaya çıkıyor.

Kritik soru şudur: Bu genetik manipülasyonun HERHANGİ bir türün neslinin tükenmesine neden olabileceği anlamına mı geliyor?

Konuyla ilgili referans bilgileri içeren bir site olan Gene Drive Files’dan bir pasaj:

“Gen sürücüleri, genetik mühendislerinin bir organizmanın tüm yavrularının bu özelliği taşımasını sağlayarak tüm popülasyon boyunca tek bir yapay özelliği yönlendirmesine izin veren bir gen düzenleme uygulamasıdır. Örneğin, son deneyler, fare popülasyonları arasında kademeli olarak geçiş yapacak ve böylece sadece erkek yavruların doğmasını sağlayacak ve popülasyonun birkaç nesil sonra tükenmesini sağlayacak “dişisiz” gen sürücülerine sahip fareler yerleştiriyor.”

“Savunucuları, gen sürücülerini haşereleri veya istilacı türleri ortadan kaldırmak için çığır açan bir araç olarak tanımladılar. Ancak Gene Drive Dosyaları, bu ‘koruma’ çabalarının öncelikle askeri fonlarla desteklendiğini ortaya koyuyor.”

Gen sürücü teknolojisi, zararlı bitki parazitlerini, yabani otları, istenmeyen ekinleri, hayvan zararlılarını, hatta hayvanları yok edebilir ve… peki ya insanları?

Sabah kahvenle bunu iyice düşün.

Birkaç yıl önce, BM üye ülkeleri, gen sürücülerinin kullanımına ilişkin bir moratoryum çağrısı yapma önerisini düşünüyorlardı.

Ancak Bill Gates, moratoryumu iptal etmek için ortaya çıktı.

Gene Drive Files raporları:

“Bilgi Edinme Özgürlüğü talepleri kapsamında alınan belgeler, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın özel bir tarım ve biyoteknoloji PR firmasına, Gen Sürücüleri üzerindeki faaliyetler için 1,6 milyon dolar ödediğini ortaya koyuyor. Buna, gen sürücülerine yönelik BM uzmanlık sürecini çarpıtmayı amaçladığı anlaşılan gizli bir ‘savunma koalisyonu’ yürütmek de dahildi…”

“Aralık 2016’da Güney ülkelerinden ve 170’den fazla kuruluştan, gen sürücüleri konusunda bir BM moratoryumu için yapılan küresel çağrıların ardından, Prickly Research tarafından Bilgi Edinme Özgürlüğü talebi kapsamında gen sürücüsü savunucularına gönderilen e-postalar, özel bir halkla ilişkiler firması olan ‘Emerging Ag’ın fon aldığını ortaya koyuyor. Fonları ‘Gen sürücüsü moratoryum savunucularına karşı mücadele’yi koordine etmek için Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndan almıştı.”

Gene Drive Dosyalarında Pentagon’u da içeren daha fazlası var:

“Önde gelen ABD gen sürücüsü araştırmacılarından gelen bir dizi e-posta (The Gene Drive Files), ABD Ordusunun gen sürücüsü geliştirmeyi ilerletmede liderliği üstlendiğini ortaya koyuyor.”

“ABD merkezli Prickly Research tarafından bilgi edinme özgürlüğü talebiyle elde edilen e-postalar, ABD Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı’nın (DARPA) gen sürücüsü araştırmaları için yaklaşık 100 milyon dolar, yani daha önce bildirilenden 35 milyon dolar daha fazla verdiğini ortaya koyuyor. DARPA gezegendeki gen sürücüsü araştırmalarının en önemli fon sağlayıcısı. E-postalar ayrıca DARPA’nın gen sürücüsü geliştirme üzerinde çalışan neredeyse tüm büyük oyuncularla ve ayrıca CRISPR gen düzenleme teknolojisi üzerindeki patentlerin kilit sahiplerine de fon sağladığını veya çalışmaları koordine ettiğini ortaya koyuyor.”

“Bu fonlar ABD’nin ötesine geçiyor; DARPA şimdi ayrıca Avustralya’daki gen sürücü araştırmacılarına (bir Avustralya devlet kurumu CSIRO’ya verilen paralar dahil) ve Birleşik Krallık’taki araştırmacılara doğrudan fon sağlıyor. Dosyalar ayrıca ABD ordusu ve İstihbarat topluluğunun diğer bölümlerinin bu konuya son derece yüksek düzeyde ilgi ve faaliyet gösterdiğini ortaya koyuyor.”

Şimdilik, türlerin kasıtlı olarak yok edilmesi fikrini bir kenara bırakın. İstenmeyen sonuçları göz önünde bulundurun.

Geçmiş makalelerde gösterdiğim gibi, gen sürücüleri için kullanılan en yeni ve en büyük gen düzenleme araçları (örneğin, CRISPR), resmi güvencelere rağmen kesinlikten uzaktır.

Örneğin, şu çalışma: Genome Biology, 14 Temmuz 2017, başlıklı, “CRISPR/Cas9 aracılı genom düzenleme, alternatif ekleme veya ekzon silme yoluyla ekzon atlamasını tetikler.” Ekson, “bir protein veya peptit dizisi için bilgi kodlaması içeren bir DNA veya RNA molekülünün bir parçası” dır. Böylece ekzon atlama veya silme işleminin çok kötü bir sonuç olduğunu görebilirsiniz.

HER tür üzerinde HERHANGİ BİR gen düzenlemesi, her türlü hataya ve öngörülemeyen sonuçlara kapıyı ardına kadar açar.

Kasıtlı imhaya gelince, elimizde şu var: MIT Technology Review, 2/8/16: “Tüm Zika sivrisineklerini yok edecek teknolojiye sahibiz.”

Bilim adamları, “Zika virüsünü taşıyan sivrisinekleri yok edebilecek tartışmalı bir genetik teknolojinin aylar içinde hazır olacağını söylüyor.”

“Gen sürücüsü olarak adlandırılan teknoloji, maya hücrelerinde, meyve sineklerinde ve sıtmayı bulaştıran bir sivrisinek türünde geçen yıl uygulandı. Genetik bir değişiklik, popülasyonda yayılmaya zorlamak için gen düzenleme teknolojisi CRISPR’ı kullanır.

“Sivrisineklerle ilgilenen, ikisi Kaliforniya’da ve biri Virginia’da olmak üzere üç ABD laboratuvarı, halihazırda Aedes aegypti türü sivrisinekte bir gen sürücüsü için çalıştıklarını söylüyor. Bu tür sivrisinekler Zika’yı yaymakla suçlanıyor. Bu teknoloji uygulanırsa, teorik olarak türlerin neslinin tükenmesine neden olabilir.”

“…bir gen sürücüsü [gen düzenleme] sivrisinek popülasyonlarını yok edebilir. Bunu yapmanın en basit yolu, yalnızca erkek yavrulara yol açan genetik bir yükü yaymaktır. Bilim insanları, ‘sadece erkeklere özel’ düzenlemeler her yeni nesilde yayıldıkça, sonunda hiç dişi kalmayacağını söylüyor. Laboratuvar, sadece geçen baharda cinsiyeti belirleyen Aedes aegypti genini keşfetti. Bir sonraki adım, onu bir gen sürücüsüne bağlamak olacak.”

“Pandemi, nüfus azaltımı ve mRNA” aşısı uzmanı Bill Gates işte bu teknolojiyi destekliyor.

Öyleyse yapmalı mıyız? Ne de olsa Bill gezegendeki bir numaralı “yardımsever” (Filantropist) değil mi?

Ya hata yapıyorsak!

(*) Jon Rappaport 30 yıl boyunca araştırmacı muhabir olarak çalıştı ve CBS Healthwatch, LA Weekly, Spin Magazine, Stern ile ABD ve Avrupa’daki diğer gazete ve dergilerde siyaset, tıp ve sağlık üzerine makaleler yazdı. Jon, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere küresel politika, sağlık, mantık ve yaratıcı güç üzerine dersler ve seminerler verdi. Birkez Pulitzer ödülüne aday gösterildi ve bir kez California’dan kongre üyeliği için aday oldu.

KAYNAK: https://blog.nomorefakenews.com/2022/05/02/extinction-of-species-bill-gates-and-us-military/

Türlerin tükenişi, Bill Gates ve ABD ordusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Merak buyurmayın bizlerde ileride bir gen sürücü yapıp asıl insanlık düşmanı olan sizlerin (bu tiplerin) yeryüzünden kökünü inşallah kazıyacağız.Bu arada bu fikir iyiliğinizide unutmayacağız.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!