Twitter’da ücretli mavi tik geri döndü… Apple kullanıcılarına kötü haber!

Twitter, bugün itibariyle mavi tik abonelik uygulamasının başlayacağını duyurdu. Apple kullanıcıları için bu uygulamanın daha pahalı olacağı açıklandı.

featured

Bloomberg HT’de yer alan habere göre, platformdan yapılan açıklamada uygulamanın 12 Aralık itibariyle devreye alınacağı belirtildi. Uygulama için aylık 8 dolarlık bir abonelik ücreti alınacağı açıklandı. Apple kullanıcıları için ise abonelik bedeli 11 dolar olacak.

Abonelik uygulamasını kullananlar için paylaşımları düzenlemek, yüksek çözünürlüklü video yüklemek ve hesabın mavi tikle onaylanması mümkün olacak.

Açıklamada Apple kullanıcılarının neden daha fazla ücrete tabi olduğuyla ilgili bilgi verilmedi. Daha önce çıkan yorumlar Twitter’ın Apple’ın uygulamalardan ücret alması nedeniyle böyle bir adım attığına işaret etmişti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından, Apple platformda verdiği reklamların çoğunluğunu kaldırmıştı.

Bunun üzerine Elon Musk, Apple hakkındaki hoşnutsuzluklarını belirttiği bir dizi tweet atmış, buna ek olarak yüzde 30 komisyon ödemek yerine Apple’a “savaş açmayı” tercih edeceğini gösteren bir tweet de paylaşmış, fakat bu tweet’i Apple CEO’su Tim Cook ile görüştükten sonra silmişti.

thumbnail
İlgili haber

Twitter, Apple mağazasından kaldırılacak mı? Elon Musk’tan ‘tehdit’ iddiası

Twitter’da ücretli mavi tik geri döndü… Apple kullanıcılarına kötü haber!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!