Twitter’dan Perinçek’e sansür, Trump’a özür

featured

#MahvolursunTrump etiketi paylaşan Doğu Perinçek’in etiketi engellendi, twitter daha sonra Trump’tan özür diledi.

Twitter, Donald Trump’a #MahvolursunTrump etiketini paylaşan Doğu Perinçek’e sansür uyguladı, sansürde yaşanan gecikme için de Trump’tan da özür diledi.

ABD’de yayın yapan Breitbart’ın haberine göre, Twitter sözcüsü, “Bu cümle (#MahvolursunTrump) trendlerde görünmemeliydi ve bu hata için üzgünüz. Bazen, belirli içerikleri engelliyoruz ve bunda da şuan için aynısını yaptık” sözlerini kullandı.

Dün gece Türkiye’yi ekonomisini mahvetmekle tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump’a yanıt veren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “Trump sen ancak ABD’yi mahvedebilirsin” diye yazmış ve #MahvolursunTrump etiketini kullanmıştı. Aydınlık.com.tr’nin haberine göre, etiket kısa sürede milyonlarca görüntülenmiş fakat etiket Trend Topic listesine girmemişti. Twitter Sözcüsü, etiketin engellendiğini bildirdi.

Twitter’dan Perinçek’e sansür, Trump’a özür

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Twitter bu engelleme girişimi ile sisteme gerçekte kimin muhalefet ettiğini gösteriyor. Sözde demokratlara, sözde çevrecilere, eşcinsellere, teröristlere, tarikat ve cemaatlere, Atatürk’e ve dünyanın tüm devrimcilerine küfredenlere sınırsız hak, ama Perinçek’e boykot. Perinçek için ömür boyu gururla taşıyacağı bir madalya!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!