Uğur Dündar susma cevap ver!

featured

Nihat Genç yazdı…

BİR

Filmin adı: Korkup Kaçıp Eşeğin .mına Saklanan Malkaçoğlu

Oyuncular:

Malkaçoğlu ve Tarkan’ın Atıl Kurt’u!

(Tarkan’ın ‘atıl kurt’uyla Malkaçoğlu atıyla gece gündüz düşmandan kaçmaktadır….)

Malkaçoğlu: -Hala peşimizdiler, kuşatıldık Kurt, saklanacak bir yer bulmalıyız!

Atıl Kurt: -Dilim çeneme düştü, koşacak halim yok, ben pes ediyorum!

Malkaçoğlu: -Bir taraftan Tayyip’in adamları bir taraftan Bahçeli’nin adamları bir taraf Kahpe Bizans, kıstırıldık Kurt, önümüzde erken seçim de yok! Dümdüz ova mal gibi ortada kaldık, kaçıp saklanacak bir yer de yok…

Atıl Kurt: -Şu ovadaki eşekleri görüyor musunuz Malkaçoğlu!

Malkaçoğlu: -Evet, görüyorum, ne diyorsuuuuun anlamıyoruuuum Kurt, eşeklerin arkasına mı saklanalım…

Atıl Kurt: -İyi bir fikrim var Malkaçoğlu, eşeğin .mına saklanabilirsin…

Malkaçoğlu: -Ne alçakça bir fikir, ne diyorsun Kurt, benim boyum 1 90, sığmam..

Atıl Kurt: -O zaman gel, benim .ötüme gir, sıçıyor gibi ıkınır biraz açarım…

Malkaçoğlu: -Olmaz Kurt! Hem, Tayyip’in adamları bana, seni itin .ötüne sokacağız demişti,  düşmanı sevindiremem Kurt!

Atıl Kurt: -Valla kimse görmez, sen gir saklan. Bahçeli’nin adamları Malkaçoğlu birazdan yakalarlar bizi, Malkaçoğlu nereye saklandı derlerse ‘o bir Allah’ın aslanıydı uçtu gitti’ derim…

Malkaçoğlu: -Doğru söyle, benim için Allah’ın aslanı der misin?

Atıl Kurt: -Vallahi derim, zaten sen içerden duyarsın!

Malkaçoğlu: (Sağa bakınır sola bakınır tepelere bakınır göklere bakınır) -Gelen giden yok, iş başa düştü, hemen gireyim bari… Açıl Kurt, giriyorum…

İKİ

Sayın Uğur Dündar Bey, sizinle bir alıp veremediğim yok, siz, kendisini Atatürkçü kimliğiyle öne çıkartan bir siyasi şahsiyetsiniz.

CHP’yi ve Akşener’i destekleyen programlar yapıyorsunuz ve ‘sembol’ bir isimsiniz, yani, kahraman Atatürkçü sözlerinizden duruşunuzdan dolayı alkışlanıyorsunuz!

Biz de size, siyasi bir figür olarak, temsil ettiğiniz fikri niçin desteklemiyor, ihanet açılımlarına neden sessiz kalıyorsunuz, diye, basit masum bir soru soruyoruz!

Sorun ne siz ne biziz, sorun bir memleket meselesidir!

İşte Kılıçdaroğlu, helalleşme ayağına ihanet belgesini deklare etti!

Siz de (siz ve gazeteniz ve çevreniz vs.) deklare edilen bu belgeye hayır deyip itiraz etmediğiniz en küçük bir eleştiri getirmediğiniz ortada…

Bu yüzden size ve sizin gibi Atatürkçü görünümlü başta Atatürkçü Düşünce Derneği ve kendine Atatürkçü sıfatı yakıştıran yazarlara-şahıslara-sivil kurumlara yani herkese SİZİN SEMBOL ŞAHSINIZI öne çıkıp hepsine soruyoruz!

Çünkü büyük bir ihanetle yüzyüzeyiz!

Çünkü kitleler ve onurumuz ve ideallerimiz ve itibarımız ‘ihanetle’ parçalanıyor dağılıyor hep birlikte rezil rüsvay olduğumuz çok acı çok trajik altından kalkılmayacak tarihi günler yaşıyoruz!

Mesela, Türk Ordusu’nu tasfiye edenlerden hesap sormuyor, Türk Milleti’nden özür dilemiyor, aksine, Türk Ordusu’na ve Türk Milleti’ne savaş açan terörist ajan yapılardan özür diliyor!

Buraya bir itirazınız yok mu?

Mesela, Cumhuriyet’e ve Devlete ve Anayasaya ihanet edenlere hesap sormuyor, aksine ihanet edenlerden özür diliyor!

Mesela, çocukları PKK tarafından dağa kaçıranlardan hesap sormuyor, aksine, özür diliyor! Mesela binlerce insanımızı havaya uçuran PKK’dan İŞİD’den ve onları besleyen yapılardan hesap sormuyor, aksine zımnen/dolaylı özür diliyor!

Mesela, Suriye’de milyonlarca müslümanı öldürenlerden hesap sormuyor, aksine, o fetihçi Amerikancı yapılardan ve siyasilerden özür diliyor!

Mesela, sınav sorularını çalıp onlarca yıl milyonlarca çocuğu mağdur edenlerden hesap sormuyor, aksine sınav sorularını çalanlardan özür diliyor!

Mesela, CHP içine sızmış Fetö ve PKK (partisinde kumpaslar/entrikalar çeviren) unsurlardan hesap sormuyor, aksine onlardan özür diliyor!

Mesela, anayasaya rağmen anayasayı delip tarikatları medreseleri meşrulaştıranlardan hesap sormuyor, aksine onlardan özür diliyor!

Özür dilediği kişi olay ve yapıların arkasına indikçe de İngilizlerle Türk Devleti’ne isyan etmiş Seyid Rızalar’dan Davutoğlu’na Kürtçü İslamcı Amerikancı derneklere kadar, Türk Ordusu’yla PKK’yı aynı eşit kategoriye koyan akademisyenlere kadar, devlete millete küfredenlere kadar geniş bir ihanet ağına ulaşıyorsunuz, özür dilemediği ihanet olayı/noktası yok!

Özür dilemediği tek yer, hakkı yenen, altta kalan, yoksul, iradesi gaspedilmiş, kimsesiz, cumhuriyeti, kurumları, hukuku parçalanan Türk Milleti!

Mesela, Cumhuriyet’i inkar ediyor, CHP’nin kuruluş ilkelerini inkar ediyor, ve ağzına bağımsızlık diye tek laf almıyor, ve hatta CHP’nin yapmadığı-etmediği-bulaşmadığı yani faili olmadığı ne varsa (işkenceye uğrayan mahkümların boş kağıdı imzalaması gibi) alayından özür diliyor!

Evet, Uğur Dündar!

Milli bir itibarı milli bir onuru milli bir haysiyeti ve Atatürkçü ya da Cumhuriyetçi bir kimliği olan birinin çok açık bu ihanet belgesine bir itirazı olmalı!

Ama susuyorsunuz.

Ve sizler susarak geniş kitleleri kafası karışık tereddütte ikilemde/açmazda bırakıp büyük bir ihanetin dolaylı parçası-kölesi-mağduru haline getirmiş olmuyor musunuz?

Çünkü bu ihanet belgesi yıllardır sizlerin Atatürkçü görünümlü yazarların arkasına saklanıyor, gazeteniz, Atatürk posterleriniz bu ihanet belgesine paravan oluyor, maskeliyor ve hatta bu ihanet belgesini alayınız susarak meşrulaştırmış olmuyor musunuz?

Bu apaçık ihanete sessiz kalmanıza karşı biz de doğrusu travma geçiyoruz ve soruyoruz bu Atatürkçüler’e neler oluyor?

Dünkü liberallerin tıpkısına dönüştüler bile!

Ve ama, sorduğumuz her soru, granit egonuza çarpıp geri dönüyor!

Uğur Bey, egonuzu değil size soruyorum!

Sizin egonuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onu kuran CHP’nin varlığından daha değerli değildir!

İçinizde ego’dan başka tepki veren bir başka organ yok mu?

İrade gibi, duygu gibi, beyin gibi, kalp gibi, vicdan gibi, muhakeme gibi, bir yerleri de olmalı, bir yazarın bir insanın bir vatanseverin!

Hiçbir organ cevap vermiyor, sadece granit egonuz cevap veriyor!

Uğur Bey, etrafınızdaki kankileriniz/dostlarınız sizin egonuzu cilalıyor ve yüzünüze karşı dürüstçe konuşmuyor, çünkü sizinle başedebilmek için sizin egonuzu parlatıp aslında sizinle en yakınlarınız dalga geçiyor!

Biz ise harbiden yüzünüze karşı dobra dobra soruyoruz, bu ihanet belgesine neden hayır demiyorsunuz ya da bu ihanet belgesine ileri-geri yanlış-eksik-fazla bir laf neden söylemiyorsunuz!

Pekala biliyoruz ki bir takım gazeteleri İyi Parti kıskacına almış, bir takım gazeteleri de CHP ve TÜSİAD kıskacına almış, ve tarihi bu belge karşısında çoğunluğu dünkü holding yazar arkadaşlarınız bugün ağzınızı açmaya cesaretiniz edemiyorsunuz!

Egonuz var ama iradeniz yok, bu nasıl bir kimliktir?

Ki, söyleyin Kılıçdaroğlu’na hazır kimlik’lerden özür dilemeye başlamışken bertaraf edilmiş dalgaya alınan ve tırsıp deklare etmeye korktuğunuz kimliklerinizden de özür dilesin?!

Bu ihanet belgesine siz ve arkadaşlarınız ve programınız niçin kullandırılıyor!

Üstelik dünyalığınızı da Allah daha çok versin yapmışsınız, ne TV programına ne yazarlığa bu saatten sonra bu ülkede ihtiyacı olmayan belki de tek kişisisiniz!

Bu saatten sonra sizi endişelendirmesi gereken şey itibarınız olmalı!

Ve bunca yıl onurunuzla emeğinizle düşkünü olduğunuz şahsiyetinizi niçin kirletip alet ediyorsunuz?

Kendinize, biz ne ara, ne oldu da, Seyit Rızalar’dan FETÖ’lerden (zımnen olsun) özür dileyecek bir hale geldik!

Cumhuriyet ve toprak bütünlüğü ve devlet ve anayasa düşmanlarının safına ne ara geldik?

Bakın, Uğur Bey, Cüneyt Arkın, kenara çekilmiş, çocukları torunlarına güzel güzel ‘kahpe Bizans’ hikayeleri anlatıyor!

Yani 80 yaşında Cüneyt Arkın artık torunlarına sadece hikayelerini anlatıyor, çünkü Malkaçoğlu atına binmeye kalksa her halde bir yerlerini kırar!

Ama siz hikaye anlatmakla kalmıyor Malkaçoğlu gibi ben Atatürkçüyüm, Atatürkçülüğüme laf edenin alnını karışlarım diye kahraman pehlivan naralar atıyorsunuz!

İşte bir tarafınızı böyle kırıyorsunuz, geriye insan ve vatansever olarak dişe dokunur ciddiye alınacak başka bir tarafınız kalmıyor!

Geriye peluj oyuncak bebek ya da kartondan aslan ya da arabesk Yeşilçam filmleri kalıyor, şahsiyet diye!

Ve, susarak, ve payanda ve paravan olarak, vatansever, Cumhuriyetçi, Atatürkçü gibi idealist bir kimliği kirletiyor gülünç hale getiriyorsunuz!

Omurganız şahsiyetiniz kırılıyor, alay konusu oluyor, daha beteri, temiz samimi seçmenleri geniş kitleleri iki yüzlülükle pislikleri perdelemekle kandıran aldatan oyalayan ciddiye hiç alınmayacak hale geldiniz!

Ve hala kalkmış ekranda, ‘benim Atatürkçülüğüme laf edecek anasının karnından doğmadı’ diye Malkaçoğlu narası attığınızda biz de ve tabii .ütümüzle gülüyoruz!

Sayın Uğur Dündar bey, bu ihanet belgesi uluorta açık aleni ortadayken, sen ve gazeten ve çevren kalkıp bize Atatürkçülük masalları anlatmayın!

Cevap vermeyerek susarak tarihlerin affedemeyeceği/unutmayacağı bu ihanet Kahpe Bizans’ın duvarlarına ibreti alem yazılıyor ve tıpkı liberaller gibi kaçacak saklanacak bir delik bulamayacaksınız!

Uğur Dündar susma cevap ver!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

21 Yorum

 1. 9 ay önce

  Mükemmel bir yazı kaleminize elinize sağlık.

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  bunlar iyi tamamda ne yapılması gerk onuda yazın bilelim

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  “Metafor” da mı yapmayak?

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  “…hakkı yenen, altta kalan, yoksul, iradesi gaspedilmiş, kimsesiz, cumhuriyeti, kurumları, hukuku parçalanan Türk Milleti!” Kıyameti koparacak Türk Milleti, o vakit boynuzsuz koyun boynuzlu koyundan hesap soracak.

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  Ben akp secmeniyim (alternatif yokki) ve Nihat Genç beyin yazilarini,milli durusunu,vatan severligini,ciddiligini cok begeniyorum..ben ikna oldum.

  Cevapla
 6. 9 ay önce

  Yahu Nihat abi seni seviyoruz ama seni hiç tanımayan insanları seni okuması için ikna edemiyoruz. Baştaki yazı ne öyle? Ne gereği var?

  Cevapla
 7. 9 ay önce

  Nihat bey hepimiz farkındayız çok patili sistemde CHP hiçbir dönemde ülke yönetimine bu kadar büyük avantaj ile yaklaşmadı.Ekonomi akp yı 8 ayda tüketti ,artık yurdum insanı yokluğa gelemez,çıtayı aşağı çekmez,hiçbir dönemde CHP ,Natocu İP,bölücü HDP ,akp ittirmesi deva,gelecek,DP,İslamcı SP gibi bir birlik platformu olmadı,sonuç olarak U.DÜNDAR olmuş pir-i fani peki ölmeden bir iktidar yüzü görmesin mı ? gözü açıkmı gitsin bu dünyadan ?

  Cevapla
 8. 9 ay önce

  Son zamanlarda isin gucun ufak islerle, yapraklarla ugrasmak N.Genc. Ugur Dundar ates olsa curmu kadar yer yakar. Dunyada cok daha onemli hadiseler donuyor. Sen kafayi Nagehan ve Ugur Dundar’a takmissin ne hikmetse. Bircok kisi bunu soylemekte ancak sen bu yorumlari yayinlamiyorsun. Saksakci olsak hemen yayinlarsin, vay be dehasin, efsanesin, buyuk adamsin diyen yorunlari hemen yayinliyorsun. Hadi bakalim bu yorumumuzu yayinla ki sana delikanli diyelim.

  Cevapla
 9. 9 ay önce

  nihat abi merhaba, bende aynı soruları sorup duruyorum. bu sözcü, cumhuriyet gazetesi gibi yerlerde bulunan yazar çizer takımı neden kılıçdaroğlu’nun yapmaya çalıştığı şeyi görmek istemezler. uğur dündar mesela.. aslında adını ve itimadını koruması gerekirken ne diye kemal bey’ e açık çek verip duruyor. atatürkçülüğü nasıl anlamış olabilir ki dündar.. bence yanlış anlamış. atatürk 1919’da samsun’a çıktı, londra’ya değil.. şimdiki fason atatürkçüler washington’a çıkıyorlar.. ychp seçmeni ise ayakta uyutuluyor..
  nihat abi, sözcü ve cumhuriyet ile halk tv vs gibi sözde atatürkçüleri toplasan, senin tırnağın olamazlar.. cumhuriyetimizi kurtarmak çok şükür bu mirasyedilere kalmayacaktır..
  selamlar.

  Cevapla
 10. 9 ay önce

  Dersimli Kılıçdaroğlu, büyük bir ABD entelijans projesidir, fakat bir kısmı son derece saf ve bilgisiz olan CHP seçmeni bu gerçeği görememektedir… Safların dışında kalan gerek parti mensubu, yöneticisi ve il/ilçe teşkilatlarında yuvalanmış alçaklar ise doğrudan haindirler…!!! Yoksa CHP’ye ve başındaki dersimliye arka çıkan iktidar muhalifleri, Tunceli’ye onun talimatıyla dikilmiş milli mücadele ve Türk düşmanı seyit rıza alçağının heykeline göre göre hala arka çıkmaya devam etmezlerdi…!!!
  CHP’nin başındakinin ve yardakçılarının siyasal islamdan en ufak bir farkları yoktur…!!! Uğur Dündar ve benzerleri ise dersimliden bir “beklenti” içinde olabilirler…

  Cevapla
 11. 9 ay önce

  Nihat abi anliyoruz vatansever ruhuyla yaziyorsunuz,ama neden her yazinizda tarikat ve seyh diye tabir ettiginiz alimleri hocalari karalayip hedef aliyorsunuz,her yerde,her kurumda bozuk sahtekar şahıslar olabilir,ama bu sebepten bir kurumu bir yapiyi ayni tutmak haksizlik olur.15 Temmuz sehitlerini her birinin ayrı hikayesi var.15 temmuzda 25 yasinda vatan ugrunda sehit olan ibrahim yilmazda bir Alimin medresesinde yetişmìş hafiz bir yigitti.Biz gercek tarikatlardan ögrendik ki vatan bizim en büyük Medresemizdir,onu kaybedersek herseyimizi kaybederiz.

  Cevapla
 12. 9 ay önce

  KRAL ÇIPLAK ancak bu kadar net anlatılır , Nihat Genç

  Cevapla
 13. 9 ay önce

  Sözün bittiği yerde olduğumuzu ne güzel anlatmışsın. Padişah çıplak!!!

  Cevapla
 14. 9 ay önce

  Şimdi yazacaklarımı uzun ve uzun yıllar önce bir gazete haberinde okumuştum. O zamanlar internet ve sosyal medya olmadığı için sadece bir gazete yazısı idi. Hatırladığım kadarı ile: İngiltere’ye eğitime gönderilmiş bir grup Türk öğrenciye hazırlamaları için bir seminer çalışması verilir. Bu öğrencilerin arasında Uğur Dündar da vardır. Bu kadar süre sonra eğitim ve çalışma konusu hatırımda değil. Ancak çalışmaya katılan bir kişinin aktardığı, hatırladığım kadarı ile şu: Çalışmaya katılan öğrenciler bakarlar ki Uğur Dündar çalışmaya katkı yapabilecek birikim ve yetenekte değildir. Destek olmak yerine köstek olmaktadır. Bu nedenle kendisini grubun sözcüsü yapıp çalışmayı bitirirler. Haberi yazan, Uğur Dündar’ın Yurda dönünce ekranlara çıkmasının başlangıcının bu olay olduğunu yazmıştı. Umarım bu olayın birinci dereceden şahitleri veya yakınları doğrulama yaparlar.
  Sonuç: Yetenekleri sınırlı kişiler kolaylıkla bazı kişi veya örgütlerin elemanı olabilirler:
  a) Yetenekleri sınırlı olması nedeni ile, gelir ve pozisyonlarının devamı için böyle bir hamiye ihtiyaç duyarlar.
  b) Neye hizmet ettiklerinin farkında bile olmayabilirler (Yine yetenekleri sınırlı olması nedeni ile tabii)

  Cevapla
 15. 9 ay önce

  Helal olsun, Türkiye’nin gururu Nihat genç.Allah’ım size sağlıklı uzun ömürler versin.

  Cevapla
 16. 9 ay önce

  Nihat Bey bunlar 90 larda bu restoran da bocek var bu firinda fare var simdide susarak ATATURKU kendilerine kalkan olarak kullaniyor malesef ama su bir gercek ki bir kitle var ne kitlersen kitle gidiyor

  Cevapla
 17. 9 ay önce

  Ugur DÜN dar bey. Artık soy adınızı değiştirin. YARINGENİŞ olsun DÜNDAR artık size yakışmıyor. Valla Mahkeme masrafın benden. Başkanınız Türkten başka herkesin istediği yola girmiş. etnik millyetçiliği benimsemiş..
  Zavallılar..

  Cevapla
 18. 9 ay önce

  60 yaşımdayım. 12 Eylül 1980 darbesini yapanlar o kadar Atatürkçü, o kaddarrr Atatürkçü idiler ki, her meydana, salona, resmi kurumlara Atatürk heykelleri, köşeleri yaptırdılar. O kaddarrr Atatürkçü idiler ki türban ile ordu evlerine giremezdiniz. Ancaaaak gerçek arka planda; her köye, kasabaya tarikat kursları, yurtları, imam-hatipler, her sokak başına birer şeyh, konduruldu. Ordu tamamen sümüklü bir şeyhe teslim edildi. Bugün de, CHP’nin 14. katında baş danışman olarak nato-gladio’ nun Türkiye şeflerinden canan hanımın fahri abisi, rasim efendi oturuyor. O nato-gladio ki Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı, Malatya’yı acımasızca kana boyayan, değerli aydınlarımızı vahşice katlettiren nato-gladio. Ve ne ilginçtir ki bu “Atatürkçü” “cumhuriyetçi” malkoçoğullarının hiç birinin sesi bu ihanete karşı çıkmıyor.

  Cevapla
 19. 9 ay önce

  Tarkan ve atil kurdun maceralarinin devami bir kitap olursa guzel olur.

  Cevapla
 20. 9 ay önce

  Gelinen durum aci bir sekilde gosteriyor ki, vakti zamaninda feto serefsizleri ile mucadele ediyor gozukenlerin pek cogunun tek dertleri aslinda kendi kaybediyor olduklari guclerini korumakmis. Tayyip, Meral, Kemal, Bahceli, Selo, ve digerleri, hepsi ayni mayanin hamuru. Olan Omer Halisdemir gibi, Ali Tatar gibi haysiyet sahibi, serefli ve onurlu kardeslerimize ve agabeylerimize oldu. Allah cumhuriyetimizi bunlardan korusun ve insallah bunlara destek olan, sevdali olanlarin da mustehaki neyse onu verir. Lut kavmi.

  Cevapla
 21. 9 ay önce

  Çok Yaşa Nihat bey… Yüce Allah sana uzun ve sağlıklı ömürler versin de böylelerinin yüzlerindeki maskeyi indir…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!