Uğur Dündar Yılmaz Özdil barışması bütün yurtta şenliklerle kutlandı!

featured

Nihat Genç yazdı…

Dün akşam egosu Uğur Dündar’la da yarışmaya aday İmamoğlu, 77 yaşındaki Uğur Dündar’ı İzmir’den İstanbul’a kendisiyle röportaj yapmaya ayağına çağırdı.

Röportaj süresince İmamoğlu, ışıl ışıl granit heykel gibi sağlam Uğur Dündar’ı hayran hayran gizlice süzüp seyretti.

İmamoğlu, acaba bu anıtın taşını mermerini hangi mermer ocağından almışlar diye merak etmiş. Yardımcılarına, ocağı kapanmış bitmişse şayet dedi mermerinin tozunu betonlayıp kendime kırılmaz dökülmez bir ego yapabilir miyim diye bulup buluşturmalarını söyledi.

.. O sırada röportaj vesilesiyle Tele 1 ekranlarında ağırlanan Uğur Dündar bombayı patlattı. Yıldız Savaşları kahraman karakterleri hepsi ekranda uzay filmi çoktan başlamıştı.

Büyük bir meteorun dünyamıza çarpmasına ramak kalmıştı ki gazeteciliğin titanları dün akşam Tele 1 ekranında dünyamızı ve cumhuriyetimizi kurtardılar!

Çünkü güç merkezi Uğur Dündar ikna edildi ve boşlukta tek başına kaybolan cumhuriyetimiz kurtarıldı.

Uğur Dündar, Yılmaz Özdil’i ‘yanlış anladım’ deyip bağışlayarak dünyamıza ve cumhuriyete ve muhalefetimize rahat bir nefes aldırttı!

Ya bağışlamasaydı, offf, Allah korusun kan gövdeyi götürecekti.

Korku içinde ağlaşıp bekleşen halkımız dün akşam Uğur Dündar’ın ülkemizi karanlıklardan kurtarmasıyla yurdumuzun dört bir tarafından kutlama mesajları yağmaya nihayet meşaleler yakılmaya başlandı ve gece yarısı fener alayları düzenlendi.

Millet tık nefes Sedat Peker ifşalarına odaklanmışken konu niyeyse birden Uğur Dündar’ın egosuna gelip takılmıştı.

Milyonlarca galaksi milyarlarca yıldız içinde konu-gündem yine Uğur Dündar’ın egosuna nasıl gelmişti, bir daha hatırlayalım.

Unutmayalım, çünkü muhalefetimizin güç merkezi: Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil.

Muhalefetin ışın ve sonsuz enerji kaynakları küserse karanlıklarda kalırız.

Oh be dünya varmış sonunda anladık ki ‘yanlış anlaşılma’ olmuş.

Ancak Özdil-Dündar kavgasına bir sebep de kötü karakter Dart Wader: İsmail Saymaz ismiydi.

Ve Yılmaz Özdil dün gece Uğur ağbisiyle barışmasına rağmen bugün yazısında ‘muhalif medyaya nem gibi sızan mutant gazeteciler’ diye yine inadım inad bildiğim bildik’e devam ettiği görüldü. Yani dün akşamki ‘barış’ görüntüsü bir ince hesap olabilir!

Arkadaşlar Yıldız Savaşları’nda çeşit çeşit karakterler vardır ama gelin görün ki bu karakterlerin hangileri iyi hangileri kötü karar verecek olan izleyicilerdir, gerçek şu ki, Sözcü, Tele1 ve Halk TV’ yıldız savaşları kahramanlarını hep aynı isimlerden seçmesi muhalefette büyük bir iç savaşa neden oluyor!  

Ve filme yeni ‘kahraman’ girmesine asla izin verilmiyor!

Hatırlayın Uğur ağbisi Saymaz’ı defalarca övüp sahiplenince daha önce Saymaz’ın Atatürk kitabını eleştirmesine Özdil kafayı takmıştı.

Ve Saymaz’ı hedefe koymuş ve muhalif cumhuriyet galaksisinden karalama ve atma kararı almıştı.

Dün gece ‘barış’ haberinin gelmesiyle eski woswos sahipleri, bisikletçiler ve antika araba sahipleri ve kreşler çocuklara balonlar vererek büyük bir kortej oluşturup Sözcü Ve Tele1’in önünde kalabalıklar eşliğinde tur attılar! Müjdat Gezen dedeleri onların elinde tuttu şirinlikler yaptı.

Ve ışıl ışıl ışıldayan evrenin güç merkezi Uğur Dündar’ın sarı saçları ve mavi gözlerinin güçlerinden yetim çocuklar hayrına enerjilerini depoladılar!

Ve, internet sitelerini her Allah’ın günü Yılmaz Özdil dün akşam böyle çaktı, yine Uğur Dündar şöyle kodu geçirdi, gibi hikmetleriyle dolduran gazeteler, bu beklenmedik kavgayla büyük bir ‘boşluk’a düşmüştü, ve kararsızlık yaşayan evrenimiz karanlıklarda kalmıştı. Tam üç uzun gün muhalif siteler Yılmaz Özdil böyle geçirdi Uğur Dündar şöyle kaydı, gibi, acının felaketin büyüklüğüne bakın Uğur ağbili haber yapamadılar.

Ancak gazeteciliğin duayeni Uğur Dündar galaksilere yeni bir açıklama gönderince Özdilli Uğur Dündarlı haber yapamayan siteler büyük bir bayram sevinci yaşadı tık oranlara tekrar rekor kırdı!

Titanların savaşında ölü, yaralı, küslük, o varsa ben yokum, deyip, Sözcü yazarlığını ve evreni bırakıp kenara çekilirler mi korkularıyla kara günler yaşayan muhalif gazeteler ve yönetimleri de sonunda ‘huzura kavuşmuş’ oldu.

Barış sevinciyle Sözcü yönetimi yazar ve çalışanlarına ek bir maaş ikramiye ve Ay’dan getirilen taş parçalarından hediyeler verdi.

Büyük barış sonrası başta Kılıçdaroğlu ve muhalefet liderleri ‘oh be kurtulduk’ mesajları attılar!

Kılıçdaroğlu mesajında: ‘Onca mesele varken niye küslük oluyor, anlamıyorum ki, Samanyolumuzun güneşi hepimize yeter. Arkadaşlar neyi bölüşemiyoruz, dedi, her iki yazarımızın da küçük dağları yarattığını kabul ediyoruz, bunda bir sorun yok, artık yeniden güçlendik, erken seçim istiyoruz’ dedi.

Barış sonrası bir basın açıklama da Faik Öztrak’dan geldi: ‘Dün akşam cumhuriyetimiz direkten döndü’. İlave etti: ‘Kahraman yazarlarımız barışarak cumhuriyetimizi yeniden bir daha kurtarmıştır, Allah galaksimizi ve muhalefetimizi güneşsiz bırakmasın’, CHP kutlamalarda halkımıza yarından itibaren karpuz kavun dağıtacak’ dedi.

Dün akşam Şuşa’dan dönmekte olan Tayyip Erdoğan da barış haberini uçaktayken aldı ve anında mikrofonlara şöyle konuştu:

‘Ülkemizin büyük değerleri Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’ın barışı bütün ülkemizi sevince garketmiştir. Biz de eşek değiliz. Yeni tip iha ve sihalara Uğur Dündar adının verilmesi kararı aldık’.

‘Ayrıca, bu barışın anısına da Azerbaycan devlet başkanı İlhamev’le şimdi görüştüm, Şuşa’da büyük bir anıt yaptıracağız. Anıt bir sunak, çok eski çağlarda kurban verilen tapınak. Bundan böyle kim Uğur Dündar büyüğümüze laf ederse işte bu sunak’ta kellesi kesilip merdivenlerinden aşağı atılacak’ dedi.

‘Ayrıca, dedi, Yılmaz Özdil kardeşimizi de unutmadık, tabii Uğur Dündar yaşca daha büyük olduğu için Dündar’ın heykeli daha yüksekte olacak sanırım, öyle kabul ediyorum Yılmaz Özdil bu duruma bozulmaz, gelecek hafta her ikisiyle inşallah Kanal’ın açılışında beraber olacağız’ dedi.

Barış sonrası dünya liderlerinden de kutlama mesajlar ajanslara akmaya başladı: Macron, ‘Uğur Dündar Yılmaz Özdil barışı için Türkiye’ye çok baskı yaptık karşılığını aldık’ dedi. Merkel: ‘Barış olmasaydı turist göndermeyecektik’, dedi.

Putin: ‘Türkiye’ye geri iade ettiğimiz domatesleri barış olmasıyla tekrar geri kabul ediyor bir seferlik meyve sineklerini görmezden geliyoruz’ dedi.

Ve Kuzey Kore lideri barışın onuruna havaya kafasına göre okyanusların bilmem neresine Türk ve dünya barışına katkım olsun diye iki güdümlü füzeyi keyfim öyle istiyor çakacağım diye açıklama yaptı.

Barış üzerine Ankara Belediyesi hatıra pul bastı, ancak pulun üstünde sadece Uğur Dündar’ın portresi olması yeni bir tartışma çıkartır paniği yarattı.

Ayrıca pulun arkasının ‘yalanacak’ olması da Uğur Dündar’a sinsi imalı bir gönderme mi yapılıyor diye korku yarattı.

Barış sonrası kamuoyu anket şirketleri dün akşam yaptıkları çalışma sonuçlarını yayınladılar, tüm ülkede mutluluk endeksi yüzde doksana vurmuş ve dünya birincisi olmuşuz.

Ayrıca Dündar-Özdil barışı sonrası AKP’li oylarda yüzde 3’lük bir erime olduğu görüldü.

Ve barış sonrası doların yükselişinde yıllardan sonra ilk defa çok sert bir yüzde onluk düşüş yaşandı.

Dolardaki büyük düşüşü gören Star Wars’ın darbükatör kahramanı Müjdat Gezen Tele 1 ekranına bağlanıp ‘espiri’ yaptı: ‘arkadaşlar madem benim elli yıllık arkadaşım Uğur barışınca dolar yüzde on düşüyor, o halde kardeşim Uğur her gün küssün barışsın-küssün barışsın ve böyle böyle doları düşürelim’ dedi.

Bu arada maalesef kötü olaylar da oldu, Özdil ve Dündar’ın ekranlarda ‘barış’ kutlamalarıyla meşgul olduğunu gören hırsızlar gizlice Dündar’ın ve Özdil’in yazlıklarına girip kasalarını mücevherlerini soydular!

Uğur Dündar kasada bir milyar dolarının çalındığını söyledi, ancak, bu mutlu gün Türk Milleti’nin yaşadığı sevinci bozmamak için hırsızı ekranlardan bağışladığını söyledi.

Özdil, hırsızın çaldığı yüz milyon lira ve elli milyonluk mücevherlere çok kızmadığını ancak yazmakta olduğu son Atatürk kitabının çalınmasına çok üzüldüğünü söyleyip ekrandan hırsıza seslendi: ‘Atatürk bizim velinimetimiz valla savcıya polise gitmeyeceğim kitabımı geri getir!’ çağrısı yaptı.

Öte yandan bilindiği üzere Özdil ve Dündar taraftarları arasında muhtemel bir çatışmayı önlemek için polis ve bekçilerde izinler kaldırılmıştı.

Soylu dün akşam yaptığı açıklamada, olağanüstü tedbirlere son verdiğini açıkladı ve, en kısa zamanda Allah’ın ülkemize armağanı bu iki büyük yazarı ziyaret edip ellerini öpeceğim, şöyle dedi:

‘Hepimizi birbirimize düşüren suç örgütü lideri Sedat Peker’in Allah canını alsın’… ‘Milletimizi muhalefeti iktidarıyla birbirine düşüren ortada gazeteci yazar bırakmayan Sezgin Baran Korkmaz’ın da Allah belasını versin!’

Dün akşam bayrak satışlarında da rekor kırıldı ve 24 Haziran gününün, Dünya En Güvenilir Gazetecilik Günü olarak kutlanması kararı alındı.

Uğur Dündar’ın Tele 1’de ‘yanlış anlaşılma oldu, aramızda küslük yok, benim için bu iş bitmiştir’ demesinden sonra gelmiş geçmiş tarihlerin en büyük yazarı Nihat Genç de kamuoyuna bir açıklama yaptı: ‘Benim için de iş bitmiştir’, ‘Özdil’i ve Uğur Dündar’ı Allah sevenlerine kavuştursun, Allah kahraman yazarlarımızı psikedelik saykotik taraftarlarına bağışlasın’ diye kamuoyunu kıllandıran tepki çekici yakışıksız laflar etti.

Öte yandan Netflix Türkiye ‘yıldız savaşları’ serisine Türkiye’de devam kararı aldı! Jedi’yi Emre Kongar oynayacak, uzay istasyonundaki cumhuriyet savaşçıları rolleri için Halk TV ve Tele 1 ve Sözcü gazeteleri kast çalışmasına başladığını duyurdu.

Arkadaşlar, Özdil-Dündar’ın beklenmedik savaşından sonra gözler nedense Yıldız Savaşları filminin konusuna filmde yaşananlara döndü.

Sahiden Özdil-Dündar kavgasına sebep Yıldız Savaşları filmi gibi.

Çünkü iki tane ‘güneş olmaz’ arkadaşlar.

İsmail Saymaz’ın saçları henüz sarışın değil ama belli olmaz hemen sarıya dönebilir, evet iki tane ‘sarışın da’ olmaz.

Arkadaşlar, muhalefeti de anlayalım artık, gücün her iki kahramana eşit derecede bölünmüş olması gerekirdi.

Siz kemalistler Atatürkçüler peki ne yaptınız?

Gücü tek kişiye verdiniz! Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda gücü tek kişi Atatürk’e verdiniz ama şimdi cumhuriyet bir daha kurtulurken gücü yine neden tek kişiye vermiyorsunuz?

Arkadaşlar, uzay cumhuriyetinin yok oluşuna sebep zaten yeni CHP’deki CIA’cı fetöcü liberal jedi konseyidir.

Arkadaşlar uzayda güç arayışı hiç bitmeyecektir, aklımıza başımıza toplayalım, ve tekrar gücü tek kişiye Uğur Dündar’a verelim.

Ve yeni bir iç savaş yaşanmadan, Sedat Peker’in buyurduğu gibi bütün karakterleri artık 40 yaş altına çekmeli gücün merkezini aşağı sınıflara doğru dağıtmalıyız arkadaşlar!

Diğer yandan ülkemizde yaşanan Yıldız savaşları, dün akşam Çin’den de gözlemlendi.

Çin rasathaneleri göklerdeki yıldızlarla dolu görkemli gökyüzü fotoğraflarını paylaştı, hakikaten, dünyamız ne güzelmiş.

Titanlar, zeuslar, çoban yıldızları, galaksilerimiz ve hepsini yaratan hepsinin varlığına sebep olan ulu ilahi mermer granit ışın kılıçlı gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek, azdır.

Ve dün meclis, acil bir toplantı kararı aldı ve Türk Bayrağı’nda Ay’ın ucunda bulunan tek yıldızın yanına Uğur Dündar-Yılmaz Özdil dostluğunu tasvir etsin diye ‘iki yıldız’ konulması kararı aldı.

Milletimizin yaşadığı bu eşsiz sevinç ve mutluluğa rağmen arkadaşlar yandaş medya hiç boş durmadı, yine şeytanlık kumpas peşindeydi.

Yılmaz Özdil’i çok ağır şekilde linç eden milyonlarca Uğur Dündar taraftarına devletin neden soruşturma açmadığını yazıp çizdiler.

Ve Yılmaz Özdil’in de milyonların bu ağır haksız galeyanvari lincini de barışa rağmen hiç ama hiç unutmayacağını söylediler, yani Yıldız Savaşları yeni serisi çekilmeye başlandı bile.

Ve daha önce videosunu onbeş gün sonra yayınlayacağını açıklayan Sedat Peker, barışa katkı olsun diye, videosunu birgün önce yayınlama, kararı aldı.

Ve arkadaşlar işte gördünüz, gezegenimizin konusu marinalar, kokain sevkiyatı, kokain baronları, başbakanın 26 milyarlık serveti, ve savcıların sessiz kalması, ve bir kara paracı işadamının besleyip kafaladığı üç kağıtçı gazeteciler iken….

Görüldüğü üzre, konu yine bir kurgu bilim filmi gibi dünyayı kurtaran megolamanyaklarımıza gelip dayandı!

Ey bu ülkenin yoksul sahipsiz dayak yemiş işsiz kalmış kimsesiz çocukları, cumhuriyete sizler sahip çıkmadıkça, galaksimiz trilyoner gazetecilerin egolarından ve malikanelerinden yönetilmeye devam edilecektir. Sarıgül’ü onlar aday gösterdi, Ekmeleddin’i onlar aday gösterdi ve bin dairesi olan laz müteahhit İmamoğlu’nu onlar aday gösterdi.

Kardeşlerim Cumhuriyeti sahiplenin ve her defasında saykotik ilaç kullanmış gibi kitleleri peşlerinden yeni CHP’ye kanalize edenlerin ışın kılıçlı akıl dışı bilim kurgu uçuk kaçık filmlerini seyretmeyi bırakın!

 

Uğur Dündar Yılmaz Özdil barışması bütün yurtta şenliklerle kutlandı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. En efsanevi yazılarından biri olmuş Nihat ağabey. Gülme krizine girdim okurken.

  Cevapla
 2. E işte Nihat Genç tekrar ve hakikatli gömmüş.Olayı olguyu ve insanı yani hayatın kendisini hakikate bağlı kalarak yazıp hakikati eğip bükenin böğrüne gömdüğünü yazdığımız zaman,gömme sözü neden ağırına gidiyor?O ki olur da hakaret algılanır diye yorum yayınlanmıyor.Kardeşim eylemin ismi gömmek.Adam düzgün iş yapıyor gömüyor.Uğurgiller,hakikat tam suratınıza suratınıza gömülünce neden zıvanadan çıkıyorsunuz?Eeeeeyy Uğurgiller sevicileri,hakikat taze kayısı gibi elinize tutturulunca niye meşaş fışkırtmaya başlıyor,ağır olmuş abi,boyunu aşar sayın yazar,Uğurgiller helikopterden bile atladıydı sen kimsin temalı yorumlar yazıyorsunuz.Gerçekler neden midenizi bulandırıyor.Neden şuurunuz gümgüm sizi ikaz ediyorken ve gerçeğe teslim ol derken kibirinize teslim oluyorsunuz?Lan oğlum delirtmeyin izanı!Teslim olun.Boş adamdır cemil cümlesi boş boş boş!

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Ne yazık ki kitleleri peşinden koşturan, her yazdıkları kutsal metin sayılan, kitapları fahiş fiyattan satış rekorları kıran yazarlarımızın durumu bu. Bunlar Atatürkçü. Peşinden koşan kitle de öyle. Nihat Genç mizahi bir dille anlatmış olanı biteni. Ama gülmemiz için değil, ağlamamız için.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Büyüksün Nihat Usta.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Bu adamlarin kendilerince verdikleri bir mucadele var ama ayni zamanda mucadele neticesinde sahip olduklari imkanlar ve menfaatler de var. Yani mucadeleden daha cok is, ticaret gibi. Ortaya atilan iddia ortaya atildigi ile kaldi, tipik AKP protokollerinden bir farki kalmadi. CHP, AKP, IYIP, HDP, MHP hepsi ayni agacin dallari. Hepsini besleyen de halk. Surunen de halk. Dusmanimin dusmani, musluman, ataturkcu zart zurt diye oy vermeye devam ettigimiz surece bence hak ediyoruz da, hatta daha da beter olmaliyiz. Bu az.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Hakikaten son gümbürtü çizgi film gibiydi, neyi seyrettik belli değil, cenazeme gelmesin dedi konu kapanmıştır dedi. Arada Bezmen’lerin hizmetçisinin yediği dayağı da hatırlayıp izledim, o oldu. Geldi geçti şol yel esip geçmiş gibi

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Deve, “boyunu aşar temalı” yorum bana ait. Nihat Genç’in önceki günkü yazısına yazdığım yorumda ne anlattığım çok açık, isteyen okur, anlar. İlgili yorumun altında bana cevap vermek de serbest. Nitekim, bana cevap vermek “boyunu aşmayan” bir hanım, ilgili yorumun altında bana cevap vermiş, karşılığını da almış.. Yani kimsenin ağzına kürekle vurmuyoruz. Pekiyi sen ne yapıyorsun? Anlaşılan, orada bana cevap vermek “boyunu aştığı” için, kalkmış burada, benim yazdıklarımla alâkasız eleştirilerinin içerisine, -sanki bunlar benim yazdıklarıma da bir cevapmış gibi- benim önceki günkü yorumumdan iki kelime sıkıştırarak, -aklınca- yaptığın eleştirilerin muhatapları arasına beni de sokmaya yelteniyorsun. Ayıp oğlum ayıp.. deve!

  Cevapla
 8. @Cyrano De Bergerac;kimin hangi mesajı bakmadım bile.Yani demek ki,boyunu aşar mesajı ve içeriği size aitmiş.Öğrendik.Peki.Fakat o habere ait yorumlara karşı yorum yapmak kişinin tasarrufu.Gereksiz geldiği için de yapmadım.Şuursuzca yorumlardı bana göre.Şuursuzca.Yani burada da yaptığım ve yayınlanan yorum sizin şahsınıza veya her halükarda konunun nüvesinden upuzak yorumlara cevab değildir.Şuursuz zihinlere karşı tepkidir.Burası net ise geriye deve mecazı-sıfatı-hayvanı kalıyor.Ben bu takma adı ironi olsun diye kullanıyorum.Genelde diğerinin yediği haltlara karşı.Anlar mı?Zor ama olsun.En azından siz şimdi anlamış oldunuz.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  İŞİTİN EY ULULAR

  İşitin ey ulular, ahir zaman olacak,
  Sağ Müslüman seyrektir, o da güman olacak.

  Danişment okur tutmaz, derviş yolun gözetmez,
  Bu halk öğüt işitmez, ne sarp zaman olacak.

  Gitti beyler mürveti, binmişler birer atı,
  Yediği yoksul eti, içtiği kan olacak.

  Yani er gelmiş erden, elini çekmez şerden,
  Deccal kopacak yerden, ahir zaman olacak.

  Acep mahluk erişti, göz yummadan dürüştü,
  Helal haram karıştı, kazanc ziyan olacak.

  Birbirne yavuz sanır, ettiğim kala sanır,
  Yarın mahşer gününde işi beyan olacak.

  Ey Yunus, şimdi senin aşk ile geçsin günün,
  Sevdiğin kişi senin canına can olacak.

  Yunus Emre

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Sistemin bir milim dışına çıkmadan oynanan bu konforlu muhalefetçilik oyunu, her daim kitlenin de hoşuna gitmiştir. Herkes rahatından memnun çünkü. Oh ne âlâ, seçimden seçime git oyunu ver, sonra bir seçim sonrası klasiği gibi “bu halkın yüzde şu kadarı aptal” diye içinde bulunduğun halkı aşağıla, -sanki kendileri İsviçre halkı- Müzmin muhaliflerin destekçisi, durmadan birbirini parlatan yazarlara takıl ve kurtuluşu bekle. Yazınızı acı acı gülerek okudum Nihat Abi. Bugünü en iyi anlatan yazı olmuş. Mediyokrasinin ete kemiğe bürünmüş halini bir de bu şekilde yaşadık. Vasatın dışına çıkan aydınlar vasat yarı cahiller tarafından itiliyor. Hem iktidar hem de komik ama muhalefet tarafından. Çok acı.

  Cevapla
 11. Cumhuriyeti tekrar kuracağız çünkü “Türk Milletinin karakteri yüksektir,Türk Milleti çalışkandır,Türk Milleti zekidir” . ATATÜRK bunu söylediyse ben ölümüne inanırım

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Bu Ülkede yaşayıp, olan biten üzerine kafa yoran, bu toplum içinde çaresizce yaşamak zorunda olan, Durumu Akleden bir kişinin, Bu ülkede yaşayan “ortalama insanlardan nefret etmemesi ” mümkün değil.

  Her kesim ve her şeyimizle, sefil, rezil, kepaze bir görüntü sergiliyoruz.

  Bu kişi iyiye benziyor dediğiniz an yanıldığınız an oluyor.

  Bu durum böyle olduğu halde, kişilerin ilahlaştırılması, onlara adeta tapılması, bu ortalama tiplerin her şeylerini bunlara adaması anlaşılır gibi değil.

  Cevapla
 13. 1 sene önce

  Abi ellerin dert görmesin. Al birini vur ötekine. Bonzai içiren takım bunlar hasetçi değiller. Kin kışkırtma ve garabet yazıları. Ekmek için Ekmeleddin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!