Uğur Dündar’dan yeni ‘Sezgin Baran Korkmaz’ açıklaması

featured

Yılmaz Özdil’le kavga etmesine neden olan Artı 1 Tv iddiasıyla ilgili Uğur Dündar, ‘Soranlara ve merak edenlere son kez yazıyorum’ diyerek yeni bir açıklama yaptı.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil‘in Artı 1 TV’yi “kara para aklamak” suçlamasıyla tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz‘ın finanse ettiği iddiasına Uğur Dündar‘dan sert tepki gelmişti. Dündar, Tele 1 canlı yayınında “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” demişti.

Çünkü Artı 1 TV aralarında Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveyisoğlu’nun da yer aldığı muhalif gazeteciler tarafından kurulmuştu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, kendisini yılların dostu Uğur Dündar’la karşı karşıya getiren tweetlerinden birinde “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” iddiasında bulunmuştu.

Uğur Dündar’dan iddiayla ilgili bugün yeni bir açıklama geldi.

Dündar sosyal medya hesabından “Sezgin Baran Korkmaz iddianamesinde ve Borajet davasında Artı 1 Televizyonu yer almıyor” dedi.

Dündar, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Soranlara ve merak edenlere son kez yazıyorum; Sezgin Baran Korkmaz iddianamesinde ve Borajet davasında Artı 1 Televizyonu yer almıyor! Uğur Dündar adı zaten hiçbir akçeli konuda geçemez. Ekim Alptekin’i tanımam.Hiç konuşmadım. Artı 1 TV’de 6 ay çalışıp,arkadaşlarımın emekleri sömürüldüğü için ayrıldım.”

ATAKLI: ŞAİBE VAR

Tartışmaya dün muhalif basından yeni bir isim daha katılmıştı.

Tele1 kanalının sunucusu Can Ataklı, kişisel Youtube kanalında yayınladığı videoda, Artı1 TV için CHP’den toplanan 40 milyon liranın başka bir CHP’li tarafından buharlaştırıldığını ileri sürmüştü.

Yılmaz Özdil-Uğur Dündar kavgasına Can Ataklı da katıldı

Uğur Dündar’dan yeni ‘Sezgin Baran Korkmaz’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Uğur Dündar TRT’de hiç haber merkezinde çalışmadı. Programcı olarak TV bölümündeydi. Yakışıklı ve atak bir televizyoncu ve köşe yazarıdır ama muhabirliği gazeteciliği yoktur. Hep gazeteci çalıştırdı yanında o yüzden. Tuncay Özkan Tuncay Mollaveyisoğlu gibi. Emin Çölaşan da dptden sonra milliyet hürriyet e girdi köşe yazarlığı yaptı. Gazetecilik yapan haber kovalayanlar ise önce sendikasız sonra işsiz kaldı. Aydın Doğan’ın Torba tatil köyünde rakı içen köşe yazarları timsah

    Cevapla
  2. Es bre!İsminin geçtiği ne haber varsa düşüncemi ve duygumu yazdım VeryansinTv’ye ama yayınlamadılar.Hak gözettiler.Demek düzgün gazeteciler buradaki arkadaşlar.Girdiğin çıktığın yerde nasıl oluyorsa durmadan akçeli vukuat ama sensiz.E gel burada yaz.Şaibesiz hepten gazeteci dolu burası.Yaşa be küheylan!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!